Candida Hofer w CCC

Candida Hofer, znana ze swoich fotografii pustych przestrzeni architektonicznych, od trzydziestu lat prezentuje swoje prace w galeriach na całym świecie.

Jej albumy publikują najlepsze wydawnictwa graficzne, jak międzynarodowej renomy magazyn Aperture, czy oficyny uniwersyteckie i związane z muzeami sztuki.

Pokazana w ubiegłym roku w Norton Museum of Art w West Palm Beach na Florydzie retrospektywna wystawa jej prac zatytułowana „Architektura nieobecności” była pierwszą większą prezentacją sztuki niemieckiej artystki w Stanach Zjednoczonych.

Bieżący weekend jest ostatnią okazją do obejrzenia niezwykłych prac Hofer, porównywanych często ze znanymi w Ameryce monumentalnymi fotografiami jej rodaka, Andreasa Gurskiego.

Wystawę Candida Hofer: Photographs, przygotowaną przez Chicagowskie Centrum Kulturalne we współpracy z Instytutem Goethego, można oglądać już tylko do niedzieli 22 stycznia w Michigan Avenue Galleries na parterze budynku przy 78 East Washington Street.

Również do niedzieli pozostanie otwarta ekspozycja Chicago Reflections: Paintings by Santana. Mieszkający w Chicago Hiszpan Enrique Romero Santana maluje pejzaże miejskie i fascynujące go swoją różnorodnością widoki jeziora Michigan.

***

Centrum jest czynne codziennie, od poniedziałku do środy w godzinach: 10 rano  7 wieczorem; czwartki 10  9; piątki 10  6; soboty 10  5 po poł.; niedziele 11  5. W dni świąteczne zamknięte.

Bliższe informacje  przez telefon (312) 7446630 lub pod adresem internetowym: www.chicagoculturalcenter.org.
Oprac.: K. Cygielska.

Categories: Kultura i Rozrywka

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*