Artystyczny festyn w Evanston

„Custer’s Last Stand Festival of the Arts” to już 38. doroczny festyn sztuki, który odbędzie się w sobotę i niedzielę 19 i 20 czerwca od godz. 10 rano do 7 wieczorem w handlowym centrum Evanston, u zbiegu Chicago Avenue i Main Street.  

 

Choć festyn kończy się o godz. 7 wieczorem, scena muzyczna i stoiska gastronomiczne przy Chicago Avenue będą i w sobotę, i w niedzielę czynne aż do godziny 9.

 

Na terenach festynu znajdzie się około 400 stoisk, na których swoje wyroby będą prezentować artyści, rzemieślnicy i handlowcy z całej Ameryki.

 

W „Custer Food Fest” weźmie udział trzydzieści restauracji, a na dwóch scenach będą się odbywały niemal nieprzerwanie koncerty i inne spektakularne imprezy, jak m.in. Pow-Wow w wykonaniu miejscowych Indian.

 

Tegoroczną nowością będzie prowadzona pod egidą Whole Foods Market wioska ekologiczna – Eco-Village, gdzie można będzie oglądać pokazy zdrowego gotowania i kupować zdrowe produkty.

 

Piccolo Theatre zaprezentuje „Theophilis Lemming Medicine Show” – z udziałem aktorów, lalek, żonglerów i błaznów, zabawiających publiczność przez cały czas trwania festynu.

 

Co roku z okazji „Custer’s Last Stand” Evanston odwiedza około 70 tysięcy osób.

 

Organizatorzy zachęcają do korzystania z kolei CTA lub Metra, które zatrzymują się przy Main Street.

 

Bliższe informacje: tel. (847) 328-2204 i strona internetowa www.custerfair.com.

 

   /Kc

Categories: Kultura i Rozrywka

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*