Around the Coyote

Chłodna, deszczowa pogoda nie zatrzymała w domach publiczności popularnego festiwalu sztuki Around the Coyote, który odbywał się w ostatni weekend w dzielnicach Bucktown i Wicker Park.

Liczne w tych okolicach pracownie artystów były w dniach od 8 do 10 września ot-warte dla zwiedzających, od-bywało się też wiele imprez muzycznych, teatralnych, filmowych, baletowych i poe tyckich.

Główna wystawa prac wybranych przez kuratora miała miejsce w Galerii ATC przy 1935 1/5 West North Avenue. Tam też, na kilku kondygnacjach, w salach, zakamarkach i na korytarzach starego budynku wystawiało swój najciekawszy dorobek kilkudziesięciu bardziej i mniej znanych artystów – plastyków i fotografów.

Oprócz Iwony Biedermann, której trzy fotografie zostały wybrane na centralną wysta wę, reprezentowani byli twórcy z polskimi nazwiskami -Jeremi Bialowas, James Klekowski, Ania Wilczak… Swoje rysunkowe plakaty „Chicago”, powstałe w odstępie 20 lat, prezentował Henryk Maron, z którym wywiad zamieś-ciła niedawno nasza gazeta.

Na czynnej jeszcze w pią-tek i sobotę 15 i 16 września wystawie w DreamBox Foto Gallery przy 2415 W. North Ave. można zobaczyć prace plastyczne i fotografie autorów polskich (Iwona Biedermann, Monika łozińska-Lee i Jurek Szewczyk), amery kańskich i filipińskich. Trzy rysunki pokazuje tam chyba najmłodszy artysta festiwalu, ośmioletni Philip N. Parker-Turner.

Wystawa w DreamBox jest kolejną okazją do zapoznania się z działalnością tej prężnej galerii – nie tylko miejsca na ekspozycje, ale i ośrodka orga nizującego ambitne ogólnokrajowe konkursy fotografii.
Krystyna Cygielska

Categories: Kultura i Rozrywka

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*