Anna Mycek-Wodecki w Art Gallery Kafe

(Inf. wł.) – W piątek 10 czerwca zostanie otwarta wystawa prac Anny Mycek-Wodecki połączona z promocją jej najnowszej książki dla dzieci „Ignaś, chłopiec z kolorową głową”. Wydarzenie będzie miało miejsce w Art Gallery Kafe o godz. 8:00 wieczorem. Adres kawiarni: 127 Front Street w Wood Dale (skrzyżowanie Irving Park Rd. i Wood Dale Rd.).

 

Anna Mycek-Wodecki jest absolwentką Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, Wydziału Malarstwa i Projektowania Graficznego. Od sześciu lat wydaje książki dla dzieci z własnymi ilustracjami. Poprzednie tytuły: „Minutka. Dwujęzyczny piesek” i ” Minutka. Dwujęzyczny piesek i przyjaciele” zostały przetłumaczone na siedem języków. Ostatnia, polsko-angielska pozycja, wydana przez Gdańskie Wydawnictwo Oświatowe w Polsce, jest dostępna w chicagowskich księgarniach i bezpośrednio u autorki. Książka opowiada o dzieciństwie znakomitego naszego Rodaka, Ignacego Jana Paderewskiego.

 

Anna Mycek-Wodecki przez trzynaście lat pracowała jako dyrektor artystyczny w piśmie „Chronicles of American Culture”, a obecnie jest wykładowcą w Illinois Institute of Art, który mieści się w Schaumburgu.


(bj)

Categories: Kultura i Rozrywka

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*