Pochowano zamachowca z Bostonu Tamerlana Carnajewa

Ciało zamachowca z Bostonu Tamerlana Carnajewa zostało pochowane – poinformowała w czwartek policja w mieście Worcester w amerykańskim stanie Massachusetts. Nie ujawniono, gdzie pogrzebano zwłoki terrorysty.

Tamerlan Carnajew fot. Cambridge Police Department

Tamerlan Carnajew fot. Cambridge Police Department

W oświadczeniu policji napisano, że po zwłoki, leżące w domu pogrzebowym w Worcester, przybył ktoś “odważny i pełen współczucia, aby pomóc we właściwym pochówku zmarłego”. Ciało Carnajewa pogrzebano poza Worcester. Wcześniej żaden cmentarz w stanie Massachusetts nie chciał przyjąć zwłok zamachowca z Bostonu, a władze, tak stanowe, jak miast Boston i Cambridge, w którym mieszkał Carnajew, odmawiały interwencji w tej sprawie.

Mający czeczeńskie pochodzenie Tamerlan Carnajew zginął 18 kwietnia podczas policyjnego pościgu i do zeszłego tygodnia jego zwłoki leżały w kostnicy, do czasu kiedy sprawą pogrzebu zgodził się zająć jego wuj, mieszkający pod Waszyngtonem Rusłan Carni (Ruslan Tsarni).

Zamach w Bostonie, w którym zginęły trzy osoby, a ponad 200 zostało rannych, przeprowadzili 15 kwietnia dwaj bracia, Tamerlan i Dżochar Carnajewowie. Starszy z nich, Tamerlan, został zabity przez policję.

(PAP)

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*