Z farm wprost na konsumencki stół. Odpowiednią ciężarówką

fot.123RF Stock Photos

Już od dłuższego czasu federalna agencja do spraw żywności i leków (Food and Drug Administration, FDA) starała się przeforsować ustawę, która ustaliłaby szczegółowe zasady transportu żywności na terenie Stanów Zjednoczonych.

Po dłuższych pertraktacjach (prowadzonych od 2013 r.) 7 kwietnia wprowadzono w życie Food Safety Modernization Act (FSMA). Ustawa ta reguluje zasady higienicznego transportu żywności dla ludzi i zwierząt. Jej głównym założeniem jest odpowiednie zabezpieczenie żywności przed skażeniem w drodze z farmy na stół konsumenta.

Nowe przepisy nie dotyczą najmniejszych firm transportowych; aby im podlegać, przedsiębiorstwo musi przynosić dochód w wysokości przynajmniej 500 tys. dol. rocznie. Wiemy jednak, że wielu z naszych polonijnych przedsiębiorców posiada po kilka ciężarówek, które przynoszą większy dochód, a w związku z tym – podlegają tej ustawie.

Głównym wymogiem w stosunku do przewoźnika jest posiadanie odpowiednio dostosowanego sprzętu do transportu żywności. Chodzi tu o utrzymywanie żywności w odpowiedniej temperaturze i zapobieganie skażeniom, np. poprzez prawidłową separację gotowego i surowego pożywienia. Przewoźnik odpowiedzialny jest za przeszkolenie personelu transportującego – kierowców, dokumentację przeprowadzonych szkoleń itd. Po szczegółowe informacje odsyłamy na stronę www.fda.gov, w wyszukiwarce należy wpisać FSMA.

Firma Apple Iron, wychodząc naprzeciw zapotrzebowaniom, stworzyła program FSMA Express, który oferuje właścicielom małych firm transportowych odpowiednie formularze FSMA i dokumentację, jak i 30-minutowy program szkoleniowy, który poparty jest świadectwem ukończenia kursu. Wszyscy chętni, którzy zdecydują się na współpracę z Iron Apple, otrzymają od firmy roczny audyt, certyfikaty, materiały do treningu i wiele więcej.

Magazyn „Overdrive” poprosił o komentarz COO Iron Apple, Hugha Latimera: „Wiedzieliśmy już od wielu naszych klientów, że najwięksi spedytorzy zaczynają od nich wymagać, aby byli w porządku z przepisami FSMA i to nie tylko jeśli chodzi o szkolenia, ale również o prawidłową dokumentację i rejestratory cyfrowe. Niestety ciągle spotykamy się z wykonawcami, którzy nie mają pojęcia, jak sprostać tym nowym wyzwaniom. Robimy co w naszej mocy, żeby pomóc jak największej liczbie osób z branży, by nie traciły zawartych już kontraktów”.

Jeżeli ktoś z naszych czytelników potrzebuje takiej pomocy, wszystkie informacje znajdują się na stronie: www.fsmaexpress.com

Szerokiej i bezpiecznej drogi życzy All About Trucks. We serve Truckers!

 

Categories: Kierowcy, Truck

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*