W oczekiwaniu na ładunek

W oczekiwaniu na ładunek

Ileż to razy wjeżdżając na teren hurtowni, aby odebrać ładunek, widziałeś we wstecznym lusterku ciężarówkę jednej z potężnych firm transportowych i pomyślałeś sobie: „Chociaż raz jestem pierwszy, teraz niech oni sobie czekają!”?

Tymczasem po otworzeniu drzwi naczepy i wycofaniu do doku załadunkowego, kiedy wygodnie zasiadałeś za kierownicą i zacząłeś wypełniać zaległe dokumenty w oczekiwaniu na załadunek, ta sama ciężarówka zmierzała już w kierunku wyjazdu z załadowaną i zaplombowaną przyczepą. Jak to się stało?

Odpowiedź jest prosta. Wiele zakładów i hurtowni życzy sobie, aby podstawić naczepę wcześniej, nawet z parodniowym wyprzedzeniem. Wtedy można ją spokojnie ładować, plombować, odstawiać na parking i oczekiwać na przyjazd przewoźnika z kolejną pustą przyczepą.

Niestety przez takie praktyki niemalże 90 proc. firm transportowych odpada z gry, gdyż nie stać ich na zakup dodatkowych naczep, które mogłyby stać „bezczynnie” przez parę dni w oczekiwaniu na załadunek. Natomiast ci, którzy mogą sobie pozwolić na taki wydatek, mają przewagę. Po pierwsze, nadawcy ładunków chętniej podpisują z nimi umowy, gdyż nie ma nacisków ze strony oczekujących przewoźników i mogą załadować towar w tempie im odpowiadającym.

Po drugie, w dobie elektronicznych dzienników pokładowych ELD firmy transportowe nie mogą sobie pozwolić na marnowanie drogocennego czasu. Odbiór ładunku wiąże się tylko z odebraniem dokumentów spedycyjnych i zamianą naczep.

Na szczęście są firmy, które dostrzegły ten problem i znalazły rozwiązanie. Convoy, firma brokerska oferująca ładunki małym i dużym przewoźnikom, poczyniła ogromny krok nabywając dużą ilość naczep. Dzięki temu zakupowi jest w stanie konkurować z największymi firmami transportowymi. Szefowie Convoy przekonują, że dwa programy – „Power Only” oraz „Universal Trailer Pool” w znacznym stopniu pomogą jednoosobowym i małym biznesom. Niezależni wykonawcy nie będą zmuszeni do marnowania czasu na załadunek czy rozładunek, gdyż załadowane naczepy po prostu będą na nich czekały.

Czy innowacyjny model przyjmie się i będzie mógł być wprowadzony na terenie całego kraju? Zainteresowanych odsyłamy na stronę www.convoy.com, gdzie można zasięgnąć szczegółowych informacji i dopisać się do programu. Powodzenia!

Przypominamy również o nadchodzących międzynarodowych inspekcjach drogowych, z których pierwsza będzie miała miejsce od 5 do 7 czerwca, natomiast druga od 15 do 21 lipca.

Szerokiej i bezpiecznej drogi życzy ALL ABOUT TRUCKS. We serve Truckers!

fot.pxhere.com

Categories: Kierowcy, Truck

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*