Uniknij przymusowych wakacji – przygotuj się do inspekcji

fot.Pexels.com

Wielkimi krokami zbliża się coroczna jednodniowa inspekcja hamulców, która odbędzie się 7 września. Jest to akcja przygotowana przez Związek Bezpieczeństwa Pojazdów Komercyjnych (Commercial Vehicle Safety Alliance, CVSA) i obejmująca całą Amerykę Północną. Prologiem do tej inspekcji był International Roadcheck, który odbył się na początku czerwca (6-8 czerwca) w Teksasie zorganizowany przez tę samą organizację.

O tym, że z inspekcjami nie ma żartów, niech świadczą poniższe liczby. W ciągu trzech dni sprawdzono 8182 pojazdów komercyjnych, z czego 1938 zostało zawieszonych w pracy (23,6 proc.). 225 kierowców zostało zawieszonych za przewinienia związane z prawami jazdy, nieprawidłowymi godzinami jazdy i źle wypełnionymi dziennikami pokładowymi. Ponadto wydano 1994 mandaty i 22 346 ostrzeżeń. Najczęściej wykrywanymi usterkami były niesprawne hamulce i niedziałające światła.

We wrześniowej inspekcji kontrolujący będą zwracali baczniejszą uwagę na niewyregulowane hamulce, przecieki w systemie hamulcowym i ABS-y. Tegoroczna kontrola będzie wyjątkowo rygorystyczna, gdyż wyniki ubiegłorocznej inspekcji drogowej niemiło zaskoczyły samych inspektorów. Aż 46 procent wszystkich pojazdów zawieszonych w pracy było spowodowanych niesprawnymi hamulcami.

Podczas „Dnia bezpiecznych hamulców” inspektorzy będą przeprowadzali pełną inspekcję na poziomie pierwszym oraz inspekcję hamulców na poziomie 4. Będzie ona obejmowała kontrolę całego układu hamulcowego, przy czym szczególna uwaga będzie zwrócona na poluzowane bądź brakujące części, przecieki, przetarte i zużyte przewody i kable, bębny hamulcowe oraz tarcze.

W zeszłym roku podczas siedmiodniowej inspekcji hamulców CVSA wysłało na przymusowy odpoczynek prawie 4 tys. pojazdów. Drodzy kierowcy, w tym roku nie dajcie się zaskoczyć. Macie jeszcze prawie cztery tygodnie, aby usunąć nawet najmniejsze defekty w waszych ciężarówkach. Zróbcie to dla waszego i innych bezpieczeństwa. Nie marnujcie czasu i pieniędzy na przymusowych wczasach ufundowanych przez CVSA.

Szerokiej i bezpiecznej drogi życzy ALL ABOUT TRUCKS. We serve Truckers!

Categories: Kierowcy, Truck

Comments

  1. Andrzej
    Andrzej 18 sierpnia, 2017, 02:09

    Kierowców często wszystko zaskakuje, co dla mnie jest śmieszne… Jeżeli siedzi się w tym temacie to przecież wie się o terminach i kontrolach 😛

    Reply this comment

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*