Udogodnienia płatnicze dla kierowców

Dla właścicieli firm transportowych słowo Comdata nie jest terminem obcym. Dla niewtajemniczonych – Comdata jest operatorem płatności wystawiającym firmom transportowym karty paliwowe (karty płatnicze, którymi można płacić tylko za paliwo), a także karty płatnicze dla korporacji itd.

fot.Comdata

Na dorocznej kwietniowej konferencji „Comdata Exchange” w Phoenix w Arizonie ogłoszono, że firma wypuści na rynek nową, znacznie lepszą, wielofunkcyjną kartę, która zastąpi poprzednią, służącą do opłat za paliwo i transferów środków płatniczych.

Greg Secord, prezydent Comdata North American Trucking, stwierdził, iż wielu kierowców preferuje otrzymywać wynagrodzenie poprzez kartę zamiast tradycyjnych metod, czyli czekami bądź bezpośrednim przelewem na konto.

Dodatkowo, nowy program pomoże firmom transportowym w doręczaniu wynagrodzenia kierowcom, którzy nie mają kont bankowych, a jest ich około 15 procent. Z kolei kierowcy, którzy mają konta, mogą mieć wynagrodzenie przelewane również na kartę, a gotówkę wybierać w bankomatacie.

Karta pod nazwą OnRoad łączy w sobie dwie funkcje – możliwość opłaty za paliwo i przelew środków płatniczych. Wszystkie transakcje związane z tankowaniem karta rozpoznaje automatycznie i ściąga opłatę bezpośrednio z konta firmy, natomiast pozostałe zakupy są opłacane z konta debetowego kierowcy.

Poważnym problemem były opłaty przy wybieraniu gotówki z bankomatów nie będących w systemie. W związku z tym Comdata poszerzyła sieć maszyn ATM i karty OnRoad są obecnie akceptowane bez dodatkowych opłat we wszystkich bankomatach firmy MasterCard’s Signature-Debit.

W ciągu kilku najbliższych miesięcy OnRoad zostanie zintegrowana z Comchek Mobile – platformą płatniczą, która powstała specjalnie dla przemysłu transportowego. Spełnia ona podobne zadania jak PayPal czy Venmo, które są wykorzystywane przez przewoźników i brokerów do transferów funduszy dla kierowców.

Szerokiej I bezpiecznej drogi życzy ALL ABOUT TRUCKS. We serve Truckers!

Categories: Kierowcy, Truck

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*