Tutaj parkują ciężarówki

Tutaj parkują ciężarówki

Według instytutu badawczego branży transportowej (American Transportation Research Institute, ATRI), piątym najważniejszym problemem na liście spraw wymagających korekty są ogromne braki miejsc parkingowych dla ciężarówek.

Ranking co prawda został opublikowany pod koniec października ubiegłego roku, ale od tego czasu sytuacja nie uległa poprawie, wręcz przeciwnie, za sprawą dobrze prosperującej gospodarki ciężarówek na amerykańskich drogach przybyło.

Badania wykazały, że 40 procent kierowców każdego dnia marnuje od 31 do 60 minut na poszukiwanie miejsca do zaparkowania. Sytuacja staje się groźna, ponieważ wielu z nich w wyniku bardzo restrykcyjnych godzin pracy zatrzymuje pojazdy w miejscach niedozwolonych, a zarazem niebezpiecznych.

Na szczęście kilku legislatorów dostrzegło zaistniały problem. Osiem środkowo-zachodnich stanów (Indiana, Iowa, Kansas, Kentucky, Michigan, Minnesota, Ohio, Wisconsin) czwartego stycznia uruchomiło specjalny program pod hasłem „Trucks Park Here”.

Zadaniem „Trucks Park Here” jest dzielenie się informacjami o wolnych miejscach parkingowych z dokładnością co do minuty. System TPIMS (Truck Parking Information Management System) dociera do kierowców w trójnasób. Po pierwsze, jako tablice ogłoszeniowe przy autostradach, wyświetlające informacje o ilości mil do najbliższego parkingu i liczbie wolnych miejsc. Po drugie, poprzez aplikację na telefon i po trzecie – poprzez stronę internetową.

System obejmuje główne korytarze transportowe przebiegające przez środkowy zachód kraju, wliczając w to autostrady 70, 71 ,94 i 80. W Indianie TPIMS zainstalowano na I-65, I-69 oraz I-70.

Kolejne stany dostrzegają korzyści płynące z programu i kontynuują przygotowania do wprowadzenia podobnych zmian. Pod koniec listopada 2018 roku Pensylwania rozpisała przetarg na taką właśnie modernizację autostrad i miejmy nadzieję, że inni podążą tym samym śladem.

Wszystkim kierowcom CDL polecamy odwiedzenie trucksparkhere.com, gdzie można dowiedzieć się, kiedy strony internetowe poszczególnych stanów będą dostępne (chwilowo tylko Ohio posiada czynną witrynę internetową). Wiadomo również, że prace nad aplikacjami telefonicznymi są na ukończeniu.

Szerokiej i bezpiecznej drogi życzy ALL ABOUT TRUCKS. We serve Truckers!

 

fot.123RF

Categories: Kierowcy, Truck

Comments

  1. werter54
    werter54 29 marca, 2019, 10:17

    Moim zdaniem, aby w dużej mierze rozwiazać ten problem należałoby ustawowo zmusić firmy do których przyjeżdżaja ciężarówki z towarem do obowiazkowego udostępniania swoich powierzchni parkingowych. Ile razy jest tak że człowiek w nocy przyjeżdża na miejsce i jest jakiś warehouse, lub fabryka gdzie jest hektar wolnego miejsca, ale brama zamknięta, lub stróż mówi – wypad! I nie interesuje go to, że wokół nie ma żadnego truck stopu, lub sa pełne, a e logbook za chwilę ci się kończy. I to jest problem!

    Reply this comment

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*