Sposoby na nadpłaty i pułapki budżetowe

Sposoby na nadpłaty i pułapki budżetowe

Wydawać by się mogło, że łatwo jest opracować budżet dla firmy transportowej. Ogólne dochody, minus wydatki na pensje pracowników, spłaty i utrzymanie sprzętu, naprawy, opłaty za wynajem budynków, paliwo, ubezpieczenia etc.

Tymczasem przy rozrachunkach łatwo jest pominąć wydatki za przejazdy drogami płatnymi i mostami.

W tym momencie zawsze pada pytanie – dlaczego? Przecież w naszej firmie opłaty te są uiszczane na bieżąco, każda ciężarówka jest wyposażona w transponder i opłaty ściągane są automatycznie.

To jest właśnie pułapka, w którą wpada wielu przewoźników. Łatwość, z jaką automatyczne opłaty są pobierane, często usypia naszą czujność i nieświadomie nadpłacamy.

PrePass Plus jest biznesem, który ma ogromne doświadczenie w analizowaniu opłat za przejazdy i świadcząc usługi dla swoich klientów równocześnie ich edukuje.

I tym razem nie zawiedli, wydając bardzo interesująca i pomocna broszurę pod tytułem „PrePass with paper”. Proponujemy, aby zajrzeć na stronę internetową pod tym samym tytułem i ściągnąć cały artykuł.

Odnajdziecie tam główne przyczyny zawyżania stawek za płatne przejazdy oraz porady, w jaki sposób można ich uniknąć. Mamy nadzieje, że parę następujących przykładów przekona was do głębszego przestudiowania wspomnianego materiału.

W wielu przypadkach kary i nadpłaty mogą zostać zredukowane, bądź nawet anulowane, ale podjęte kroki muszą być wyważone i zastosowane w odpowiedni sposób. I w takiej sytuacji PrePass może pomoc. Najczęstszą przyczyna nadpłat jest nieprawidłowe odczytywanie transpondera przez czytniki na autostradach. Inną przyczyną może być złe sklasyfikowanie ciężarówki.

Przykładowo, może ona być zaklasyfikowana jako pojazd z siedmioma osiami, a posiadać jedynie pięć, co skutkuje wyższymi opłatami.

Taka niemiła niespodzianka spotkała jednego z klientów PrePass, który przez dwa lata przepłacał, jeżdżąc ciężarówką mającą pięć osi, a będąc kasowanym za pojazd siedmioosiowy. Rezultatem było, bagatelka, nadpłaconych 15 tys. dol.

Również wiele agencji obsługujących płatne drogi, zaczęło stosować „dynamic tolling”, którego skutkiem mogą być rachunki zawyżone nawet o 50 do 75 procent.

Tak że nie zwlekajcie, pobierzcie z internetu darmowe kopie “5 Easy Steps to Reducing Toll Costs” i nie dajcie nabijać się w butelkę.

Szerokiej i bezpiecznej drogi życzy ALL ABOUT TRUCKS. We serve Truckers!!

fot.Ewa Malcher

Categories: Kierowcy, Truck

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*