Rządowe sposoby na niedobór zawodowych kierowców

fot.123RF Stock Photos

Kolejny rok z rzędu niedobór kierowców jest największą bolączką przewoźników. Co jakiś czas prawodawcy dostrzegają problemy narastające w branży i starają się im w jakiś sposób zaradzić.

Również tym razem Federalna Administracja Bezpieczeństwa Przewoźników (Federal Motor Carrier Safety Administration, FMCSA) podjęła kroki, które powinny załagodzić napiętą sytuację i ulżyć sfrustrowanym właścicielom firm transportowych.

3 sierpnia br. FMCSA opublikowała w federalnym rejestrze wytyczne dotyczące CLP – Commercial Learners Permit, czyli zezwoleń na prowadzenie pojazdów komercyjnych dla przyszłych kierowców zawodowych. Do tej pory każdy starający się o takie pozwolenie mógł je uzyskać jedynie w stanie, w którym był zameldowany. Od początku sierpnia aplikację o CLP można składać w każdym stanie i tam też zdać egzamin z wiedzy ogólnej. Następnie wyniki testu zostaną przesłane drogą elektroniczną do stanu, z którego pochodzi kandydat na kierowcę i tam też może on odebrać gotowe zezwolenie CLP.

FMCSA zaznacza, że chociaż aplikacje można składać w innych stanach, to dokumenty, CLP i CDL można odbierać jedynie w stanie, w którym mieszka się na stałe. Wytyczne te pokrywają się z tymi, które zostały wprowadzone 13 października 2016 r., a pozwalały na łatwiejsze przechodzenie żołnierzy w stan cywilny, a konkretnie do przemysłu transportowego. W obecnej chwili te same dyrektywy dotyczą wszystkich kierowców.

Przypominamy również, że lipiec i sierpień to czas, kiedy właściciele firm transportowych muszą rozliczyć się z urzędem skarbowym (IRS) i zapłacić Heavy Highway Use Tax (HUT), 2290 TAX.

Jeżeli macie pytania dotyczące tego podatku, zapraszamy na naszą stronę www.allabouttrucks.us, zakładka Services, następnie wcisnąć HUT2290. Znajduje się tam czterominutowy film dający odpowiedzi na wszystkie pytania.

Szerokiej i bezpiecznej drogi życzy ALL ABOUT TRUCKS. We serve Truckers!

Categories: Kierowcy, Truck

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*