Rozwój zawodowy kierowcy CDL

Rozwój zawodowy kierowcy CDL

Najważniejszym ogniwem każdej firmy transportowej są kierowcy. To od ich umiejętności i zaangażowania zależy niejednokrotnie przyszłość oraz powodzenie w branży. Jednak aby cieszyć się współpracą z fachowcami z najwyższej półki, kadra zarządzająca musi odrobić swoje zadanie i postarać się, aby kwalifikacje kierowców były na bieżąco sprawdzane i podwyższane.

Managerom poszukującym dobrych źródeł treningowych z pomocą przychodzi firma Carriers Edge specjalizująca się w kursach dla kierowców CDL w internecie (dostępnych za pomocą aplikacji Carriers Edge). Na rynku zadebiutował właśnie ich najnowszy kurs pod tytułem „Planowanie trasy, parkingów i dostaw” („Trip Planning, Parking and Deliveries”). Szkolenie to pomoże kierowcy w:

– przygotowaniu siebie, ładunku i pojazdu do trasy
– zrozumieniu, w jaki sposób rozproszenie uwagi za kierownicą przyczynia się do wypadków drogowych
– zapobieganiu kolizjom podczas postojów i na przystankach
– zachowaniu prawidłowych procedur parkowania i cofania ciągnikiem z naczepą
– prawidłowej inspekcji naczepy oraz jej podczepiania i odczepiania
– zapobieganiu uszkodzenia ciała

Cały 70-minutowy trening może zostać podzielony na trzy krótsze segmenty.

W pierwszym kierowca dowie się, jak najefektywniej rozplanować przejazd, jak sprawdzić lokalizację miejsca docelowego i uniknąć po drodze ewentualnych problemów, typu ruchliwe skrzyżowania czy niskie mosty, a co za tym idzie – uchronić się przed ryzykownymi manewrami (nawroty, cofanie).
Ciekawym i pomocnym punktem tej części jest również „za i przeciw” systemów GPS.

Moduł drugi to przypomnienie, jak niebezpieczne może być rozproszenie uwagi podczas jazdy. W tej części także o prawidłowej inspekcji naczepy oraz zapobieganiu kolizjom w miejscach tankowania paliwa, odpoczynku i rozładunku.

Ostatni segment zawiera informacje dotyczące prawidłowych procedur rozładunku. Dowiemy się, jak zredukować szanse wypadku typu „slip, trip and fall” w miejscu dostawy. I bardzo ważny, a wielokrotnie niedoceniany aspekt naszego biznesu, czyli jak pozostawić pozytywny wizerunek, aby klient chciał ponownie skorzystać z naszych usług.

Szerokiej i bezpiecznej drogi życzy ALL ABOUT TRUCKS. We serve Truckers!

fot.123RF Stock Photos

Categories: Kierowcy, Truck

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*