Rolling Strong, czyli zdrowie za kierownicą

Rolling Strong, czyli zdrowie za kierownicą

Styczeń to czas noworocznych postanowień. Między pomysłami takimi jak nauka języka obcego czy zmiana pracy, najczęstszą propozycją są oczywiście próby zadbania o zdrowie. Piszemy próby, bo niestety w dziewięćdziesięciu kilku procentach kończą się one fiaskiem. Z doświadczenia wiemy, że nawet najwytrwalsi potrafią dotrwać w swoich postanowieniach do marca, może kwietnia, a potem są one przekładane na następny rok.

Pozbycie się kilku zbędnych kilogramów jest trudnym zadaniem dla człowieka prowadzącego unormowany tryb życia, a jak z takim wyzwaniem może poradzić sobie kierowca ciężarówki, a w szczególności taki, który bywa w trasie po kilka tygodni?

W okresie świąteczno-noworocznym na rynku aplikacji telefonicznych panuje wyjątkowe zapotrzebowanie na dziedzinę Health & Wellness, czyli oprogramowania promujące zdrowy styl życia. Prawdopodobnie nigdy nie wspomnielibyśmy o żadnym z tych programów, ale jeden zwrócił naszą uwagę wyjątkową formułą, która może okazać się skuteczna.

Nowa wersja Rolling Strong nie jest darmowa (4,99 dol. miesięcznie), ale dla wielu może okazać się najlepszą inwestycją 2019 roku. Już otwierając stronę główną można zorientować się, że Rolling Strong został stworzony z myślą o kierowcach CDL. Od debiutu minęło półtora roku i przez cały ten okres autorzy aplikacji, będąc w stałym kontakcie z jej użytkownikami, ulepszali ją, czego efekty możemy dziś podziwiać.

Zaraz po zarejestrowaniu się kierowca proszony jest o uzupełnienie informacji biometrycznych. Badania może wykonać w ponad 30 tys. lokalizacji na terenie całego kraju (między innymi w Walmart, Kroger, Publix oraz CVS Pharmacy). Na podstawie wyników zostaje ustalona dieta i rodzaje ćwiczeń. Użytkownik może również wprowadzić datę odnowienia karty medycznej DOT, a system będzie przypominał o recertyfikacji z 90-, 60-,30- i 14-dniowym wyprzedzeniem.

Na głównej stronie odnajdziemy takie tematy jak: sen, żywienie, ćwiczenia, zdrowie i profil użytkownika. Ponieważ plan jest ustalany specyficznie dla danej osoby, każdy będzie korzystał z RS w indywidualny sposób. A ponieważ ilość opcji w każdym z tematów jest kolosalna i nie jesteśmy w stanie ująć całości w jednym artykule, proponujemy więc, aby odwiedzić rollingstrong.com i u źródła zapoznać się ze szczegółami. Żeby jednak zmotywować, a zarazem zachęcić do podjęcia próby nowego stylu życia w 2019 roku, podajemy parę ciekawych i jednocześnie nietypowych funkcji, które znajdują się w RS.

W temacie żywienia możemy odnaleźć następujące narzędzie pod tytułem „Predict My Meal”, czyli przewidywanie następnego posiłku. Kiedy kierowca zna miejsce kolejnego postoju, aplikacja odnajduje wszystkie możliwe restauracje w okolicy i biorąc pod uwagę preferencje zdrowotne kierowcy proponuje miejsce, którego menu jest najbardziej zbliżone do jego potrzeb.

Jeżeli użytkownik RS zdecydował się nie tylko na dietę, ale również na ćwiczenia, to wystarczy wcisnąć temat Fitness, a na ekranie pojawią się maszyny do ćwiczeń dostępne na najbliższych truck stopach oraz kluby fitness w miejscowościach, przez które kierowca będzie przejeżdżał.

Wreszcie najważniejsza funkcja, jaką oferuje aplikacja RS. Wspomnieliśmy na początku, jak to nasza silna wolna wcale nie bywa taka silna. Twórcy RS wiedząc, że jest to problem numer jeden, z którym większość z nas nie potrafi sobie poradzić, zdecydowali się zatrudnić grupę trenerów, którzy wspomagają użytkowników fachowymi poradami i wsparciem duchowym. Kierowca mający nawet najbardziej błahy problem może skontaktować się ze swoim ulubionym coachem w każdej chwili – zarówno drogą telefoniczną, jak i SMS-em.

Na koniec cytat Amelii Earhart, który powinien sprowokować do działania: Najtrudniejsze jest zdecydowanie się na działanie. Reszta to już tylko kwestia wytrwałości.

Szerokiej i bezpiecznej drogi życzy All About Trucks. We serve Truckers!

fot.Rolling Strong/Facebook

Categories: Kierowcy, Truck

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*