Odcinek 16. Jak wykorzystać smartfon w trasie

Odcinek 16. Jak wykorzystać smartfon w trasie

Kiedy pod koniec zeszłego stulecia telefon komórkowy wkroczył w nasze codzienne życie, nikt chyba nie przypuszczał, że technologia zrobi tak ogromny postęp w tak krótkim czasie. Obecnie powstaje na naszych oczach nowe pokolenie kierowców, którzy bez smartfona czy iPada nie wyobrażają sobie pracy w biznesie transportowym. Papierowe mapy, dzienniki pracy (log books) czy przewodniki ze stacjami (truck stop books) powoli odchodzą do lamusa, a zastępują je z powodzeniem nowe aplikacje na naszych telefonach.

Platforma uShip przeprowadziła sondaż wśród ponad 6 tys. zawodowych kierowców, z którego dowiadujemy się, że:
–       w tym roku 57 proc. więcej niż w roku poprzednim używa smartfonów do załatwiania spraw biznesowych;
–       37 proc. używa telefonu do zamawiania ładunków;
–       33 proc. sprawdza w telefonie pogodę, ceny paliwa i warunki drogowe;
–       ponad 20 proc. korzysta z Facebooka i Twittera do komunikowania się i kontaktowania z rodziną i przyjaciółmi.

Obecnie najnowszym hitem na listach aplikacji dla kierowców tirów jest program stworzony przez młodego 23-letniego emigranta z Ukrainy Victora Radchenko. Pomaga ona wyszukiwać stacje (truck stops) z najtańszym paliwem, wystarczającym miejscem do parkowania, prysznicami, restauracjami, internetem i takich, które akceptują programy jak chociażby TRANSFLO Express.

Trucker Path (Truckerpath.com) został opublikowany w styczniu ubiegłego roku i już ma ponad 50 tys. stałych użytkowników. Autor zgromadził informacje o 5 217 stacjach – głównie w USA, ale też w Kanadzie. Program informuje też o najbliższych parkingach (rest areas), a co ważniejsze o punktach wagowych (weight stations). Ponadto system potrafi przewidzieć z 90-procentową skutecznością, czy waga jest otwarta czy zamknięta. Aplikacja udostępnia także forum dla nowych kierowców, właścicieli biznesów transportowych i mechaników.

Radchenko planuje ciągle wzbogacanie i ulepszanie aplikacji: „Myślę, ze najważniejsza jest niezawodność i aktualność aplikacji. Biznes transportowy jest przynajmniej 10 lat do tyłu technologicznie. Obecnie ta branża stoi w miejscu, ale z biegiem czasu przybędzie aplikacji, które ułatwią życie kierowcom tirów”.

Trucker Path jest darmowy i można go ściągnąć na iPhone’a lub iPada z AppStore albo na Android z GooglePlay. Warto jednak pamiętać, że choć sama aplikacja nic nie kosztuje, to niektóre serwisy są płatne.

Mamy nadzieje, że informacje zawarte w tym artykule okażą się przydatne, a wszystkich obecnych i przyszłych użytkowników prosimy o ocenę aplikacji. Przesyłajcie ją na adres: info@allabouttrucks.us, a my podzielimy się waszymi ocenami z naszymi czytelnikami i klientami. Szerokiej drogi!

WE SERVE TRUCKERS

www.allabouttrucks.us

fot.Bin im Garten/Wikipedia

Categories: Kierowcy

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*