Nowy system rejestracji – szybciej, taniej, łatwiej

fot.123RF Stock Photos

fot.123RF Stock Photos

Rok temu, dokładnie 12 grudnia 2015 r. Kongres Stanów Zjednoczonych rozpoczął wstępną fazę wprowadzania nowego systemu dla firm transportowych – Unified Registration System (URS). Faza ta miała pozwolić na płynne przejście ze starej platformy na nową.

Co to jest URS?
Unified Registration System jest nowym elektronicznym systemem rejestracyjnym, stworzonym specjalnie dla Federalnej Administracji Bezpieczeństwa Przewoźników (Federal Motor Carrier Safety Administration, FMCSA) z zamiarem usprawnienia, uproszczenia i zwiększenia efektywności istniejącego obecnie. Jest zarazem bankiem danych wszystkich podmiotów podlegających agencji, włączając w to firmy transportowe, brokerów, spedytorów, dostawców sprzętu (Intermodal Equipment Providers, IEP), posiadaczy zezwoleń na ładunki niebezpieczne (Hazardous Materials Safety Permit Program, HMSP), zakłady produkujące i naprawiające cysterny. URS połączy procesy rejestracyjne, informatyczne oraz wszystkie aplikacje w jedną prostą elektroniczną formę – smart form.

Kto musi korzystać z URS?
– Nowi aplikanci: pierwsza faza URS dotyczy tylko nowych aplikantów, którzy od 12 grudnia 2015 roku, chcąc dokonać rejestracji, są zmuszeni do posługiwania się internetową aplikacją rejestracyjną (URS online).
– Już zarejestrowani w FMCSA: wszyscy już posługujący się numerami USDOT, MC lub FF, bądź ich kombinacjami, będą korzystać z istniejących form i procesów aż do 14 stycznia 2017 roku.

Korzyści płynące z wprowadzenia URS
Nowy system znacznie przyspieszy proces rejestracji. Dzięki temu będzie można oszczędzić i czas, i pieniądze. FMCSA szacuje, że przemysł transportowy na przełomie 10 lat zaoszczędzi prawie 9 milionów dolarów.

Nowe przepisy zwiększą efektywność FMCSA w odszukiwaniu małych i średnich firm, które nie przestrzegają wymaganych regulacji. Dzięki temu, że każda firma rejestrując się w systemie URS będzie musiała podać znacznie większą ilość informacji niż obecnie (dotyczących pojazdów oraz kierowców) i będzie musiała je aktualizować na bieżąco, agenci FMCSA będą mieli ułatwione zadanie w odszukiwaniu nieprawidłowości.

FMCSA przypuszcza, że około 16 proc. nowych aplikacji nadal jest składanych w formie papierowej. Wszyscy, którzy nie mają dostępu do internetu, bądź nie wiedzą, jak się nim posługiwać, mogą skorzystać z pomocy wyspecjalizowanych agentów.

Począwszy od 14 stycznia 2017 r. nie będzie już numeru MC, będzie tylko numer DOT, a każda nowa aplikacja na każdego typu rejestrację będzie kosztowała 300 dolarów.

Szerokiej i bezpiecznej drogi życzy ALL ABOUT TRUCKS. We serve Truckers!

Categories: Kierowcy

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*