Nowinki technologiczne również dla kierowców

Nowinki technologiczne również dla kierowców

Nowoczesna technologia znacznie ułatwia nam życie we wszystkich jego dziedzinach. Na szczęście nie omija także biznesu transportowego i przewoźnicy od czasu do czasu mogą cieszyć się nowinkami technologicznymi, które znacznie usprawniają pracę kierowców zawodowych.

Przedstawiamy kilka aplikacji, które zostały opublikowane w ostatnich tygodniach i już cieszą się dużą popularnością wśród kierowców zawodowych.

Pierwsza z nich, pod nazwą TruckPark, pozwala kierowcom zawodowym na rezerwację parkingu. Chwilowo taka usługa dostępna jest na 13 truck stopach w okolicach takich miast jak Chicago, Cleveland, Nowy Jork, Atlanta, Dallas i Shippensburg w Pensylwanii. Twórcy TruckPark obiecują, że dodatkowe lokalizacje będą dodawane w szybkim tempie. Ceny rezerwacji są zróżnicowane, ale średnio wahają się w granicach 20 dol. za noc. Rezerwacje można odwołać bezpłatnie do godziny przed zaplanowanym postojem; po tym czasie pieniądze nie będą zwracane. Gdyby okazało się, że po przyjeździe na umówione miejsce jest ono zajęte, TruckPark zwraca pieniądze i kieruje na najbliższą dostępną lokalizację.

Kolejną nowością jest aplikacja CommercialTruckTrader. Jest to internetowa giełda samochodów ciężarowych oraz naczep, z której usług można korzystać przy pomocy telefonów komórkowych i tabletów. Dzięki zastosowaniu odpowiednich filtrów, bez dłuższych i zbędnych poszukiwań można odnaleźć sprzęt, który nas interesuje. Oferta poszerzona jest o sprzęt budowlany, holowniki i wiele innych.

Natomiast dla tych, którzy są właścicielami aplikacji Transflo, również mamy dobrą wiadomość. W ostatnim tygodniu poszerzyli oni swoje usługi dla przewoźników działających w Pensylwanii. Wszyscy podróżujący w miejsca zagrożone inwazją owada latarnika (ang. lanternfly) na stronach Transflo odnajdą najnowsze informacje dotyczące kwarantanny oraz sposoby zdobywania zezwoleń na podróżowanie w zagrożone tereny. Niewtajemniczonych informujemy, że latarnik to owad pochodzenia azjatyckiego, który stanowi potencjalne zagrożenie dla roślin uprawnych, szczególnie w Pensylwanii, lecz niestety już nie tylko.

Na koniec przypominamy o nadchodzącej międzynarodowej inspekcji drogowej dla pojazdów komercyjnych, która odbędzie się od 4 do 6 czerwca. Zainteresowanych szczegółami odsyłamy do naszego odcinka z 8 kwietnia pod tytułem „60 dni do IRI. Czas na wiosenne porządki”.

Szerokiej i bezpiecznej drogi życzy ALL ABOUT TRUCKS. We serve Truckers!

fot.TruckPark/screenshots

Categories: Kierowcy, Truck

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*