Nowinki technologiczne dla kierowców

fot.123RF Stock Photos

fot.123RF Stock Photos

Starając się ułatwiać życie naszym zawodowym kierowcom, co jakiś czas podajemy do wiadomości innowacje, które spełniają takie właśnie zadanie. Ale aplikacja, o której dzisiaj napiszemy, jest nie tylko dla kierowców. Funkcje, jakie zawiera, są bardzo istotne również dla brokerów i firm transportowych.

Nowa aplikacja mobilna wprowadzona na rynek przez Truckstop.com będzie pozwalała na śledzenie ładunku od momentu załadunku aż do dostawy. Zastąpi ona obecnie istniejącą ITS Trucker. Według Truckstop.com nowa funkcja pozwoli na zmniejszenie ilości rozmów telefonicznych pomiędzy brokerami, firmami transportowymi i kierowcami. Brokerzy będą otrzymywać elektroniczną formę dokumentacji ładunku, którą będą mogli następnie przekazywać spedytorom. Chcąc zachęcić do korzystania z aplikacji, Truckstop.com tym którzy, zostaną członkami Truckstop Pro i zapiszą się do programu Load Tracking proponuje miesięcznie 100 darmowych serwisów śledzenia ładunków.
Również jedna z firm, o której pisaliśmy parę miesięcy temu, drivewyze.com, rozszerza swoje usługi. Drivewyze.com oferuje aplikację, dzięki której można objeżdżać wagi – weight station bypass. Pozwala to na zaoszczędzenie czasu, paliwa i przede wszystkim nerwów. W tym tygodniu podano do publicznej wiadomości, że użytkownicy aplikacji operujący w Michigan z początkiem 2017 roku będą mogli z niej korzystać na kolejnych siedmiu wagach. Wspomniane wagi znajdują się przy głównych autostradach, I-69, I-75, I-94 oraz I-96. Dzięki drivewyze.com na terenie całego kraju można obecnie omijać ponad 600 wag i punktów inspekcji.

Wiadomość z ostatniej chwili. W ostatni dzień października Siódmy Okręgowy Sąd Apelacyjny, który rozpatrywał sprawę wprowadzenia elektronicznych dzienników pokładowych (Electronic Logging Devices, ELD), podtrzymał swoją decyzję i od 18 grudnia 2017 wszyscy właściciele ciężarówek (poza wyjątkami) będą zmuszeni do zainstalowania w swoich pojazdach odpowiednich urządzeń. Owner Operator Independent Drivers Association (OOIDA) rozpatruje kolejne zaskarżenie tej decyzji, ale zmiana decyzji wydaje się mało prawdopodobna. Sprawa musiałaby trafić do Sądu Najwyższego, a po pierwszym odrzuceniu przez sąd apelacyjny szanse, by tak się stało są nikłe.

Szerokiej i bezpiecznej drogi życzy ALL ABOUT TRUCKS. We serve Truckers!

Categories: Kierowcy

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*