Noga z gazu i zapnij pas. Rozpoczyna się tydzień bezpiecznego kierowcy

fot.123RF Stock Photos

Biznes transportowy rządzi się swoim kalendarzem, dlatego każdy doświadczony kierowca ciężarówki dobrze wie, że nadeszła jesień, kiedy Związek Bezpieczeństwa Pojazdów Komercyjnych (Commercial Vehicle Safety Alliance, CVSA) ogłasza doroczną akcję „Operation Safe Driver Week”, czyli tydzień bezpiecznego kierowcy.

Tegoroczna akcja rozpocznie się w niedzielę, 15 października i potrwa przez cały tydzień, aż do soboty, 21 października. Na celowniku władz są nie tylko kierowcy ciężarówek, ale również samochodów osobowych.

Funkcjonariusze będą zwracali szczególną uwagę na zbyt szybką jazdę, nieuważną jazdę, jazdę bez pasów bezpieczeństwa, tekstowanie za kierownicą, zbyt bliską odległość od poprzedzającego pojazdu, nieprawidłową zmianę pasów ruchu i oczywiście nieprzestrzeganie znaków drogowych.

Wszystko po to, aby zredukować liczbę wypadków, szczególnie tych ze skutkiem śmiertelnym, które mogłyby zaistnieć na skutek niebezpiecznych zachowań na drogach. Jedną z ważniejszych części tego programu jest edukacja. W przypadku zatrzymania kierowcom oferowane będą różnego rodzaju materiały edukacyjne pozwalające na głębsze zrozumienie problemu bezpieczeństwa drogowego.

Krzysztof Ksiąg fot.All About Trucks

15 października w Louisville w stanie Kentucky odbędzie się impreza sportowa pod nazwa IRONMAN (dla przypomnienia: pływanie na odcinku 2,4 mili, jazda na rowerze na dystansie 112 mil i na koniec maraton 26,2 mili) w której wystartuje autor tejże rubryki, Krzysztof Ksiąg, znany także jako IRONTRUCKER, na co dzień wspierający kierowców zawodowych. Nie chcąc, aby trud i pot wylany na zawodach poszły na marne, wraz z All About Trucks organizuje zbiórkę pieniędzy na chore dzieci z fundacji Dar Serca. Dołączcie do nas! Każdy podarowany dolar zostanie przeznaczony na szczytny cel i zasili Dar Serca. Wszystkie potrzebne wskazówki znajdziecie na Facebooku na stronie Irontrucker. Pokażmy, jak hojni są polonijni kierowcy.

Szerokiej i bezpiecznej drogi życzy ALL ABOUT TRUCKS. We serve Truckers!

Categories: Kierowcy, Truck

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*