Czyżby obniżka UCR w 2018 roku?

fot.123RF Stock Photos

 

Nieczęsto zdarza się, że mamy do przekazania dobre wiadomości, ale tym razem Federalna Administracja Bezpieczeństwa Przewoźników (Federal Motor Carrier Safety Administration, FMCSA) stanęła na wysokości zadania i uważamy, że warto o tym wspomnieć.

FMCSA zaproponowała, aby zredukować koszt corocznej rejestracji UCR, czyli The Unified Carrier Registration, dla firm transportowych, brokerów, firm spedycyjnych i leasingowych. Chcemy zwrócić uwagę, że obecnie wciąż jest to tylko propozycja, ale jeżeli ma wejść w życie, to musi nastąpić błyskawicznie, gdyż rok 2018 jest tuż za rogiem.

Ceny powinny spaść o 9,1 proc. w roku 2018 i o kolejne 4,55 proc. w roku następnym. Redukcja będzie wahała się w granicach od 7 do 6700 dol. od podmiotu gospodarczego w pierwszym roku i od 3 do 3400 dol. w roku kolejnym, oczywiście w zależności od ilości pojazdów należących do firmy.

Rejestracja UCR jest programem federalnym, zarządzanym na szczeblu stanowym i powołanym, aby wydawać rejestracje i pobierać odpowiednie opłaty od wszystkich właścicieli pojazdów komercyjnych uczestniczących w ruchu międzystanowym.

Wszystkie firmy transportowe, w tym prywatne przedsiębiorstwa, spedytorzy, brokerzy i kompanie leasingowe, które działają na terenie USA, Kanady i Meksyku muszą co roku uiszczać opłaty w swoich stanach na rzecz członków programu UCR.

Nie zagłębiając się zbytnio w szczegóły możemy dodać, że to właśnie przepisy federalne zmuszają FMCSA do redukcji opłat w momencie, kiedy zebrane dotychczas fundusze są wystarczające lub przekraczające limity potrzebne na utrzymanie programu we wszystkich uczestniczących w nim stanach oraz na koszty administracyjne samego UCR.

Ostateczną decyzję FMCSA powinna podjąć na początku tego miesiąca, a my będziemy trzymać rękę na pulsie i gdy tylko pojawi się dobra wiadomość, natychmiast was poinformujemy.

Szerokiej i bezpiecznej drogi życzy ALL ABOUT TRUCKS! We serve Truckers!

Categories: Kierowcy, Truck

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*