Branża transportowa wraca do łask

fot.dell640/123RF29

Powszechnie wiadomo, że nasi rodacy w zależności od panujących trendów w gospodarce lubią przemieszczać się do bardziej lukratywnych gałęzi. Przeważnie jest to budownictwo lub transport. W ostatnich czasach ruszyło budownictwo i wielu naszych rodaków powróciło na place budów, ale wielu, niestety, postawiło grubą kreskę na transport, a to wielka pomyłka.

Właśnie ukazał się doroczny raport American Trucking Association (ATA), który pozwala na bardziej optymistyczne spojrzenie w przyszłość amerykańskiego przemysłu transportowego. Według przewidywań ATA, za siedem lat, w 2024 roku, przemysł ten powinien oscylować w granicach tryliona (!) dolarów.

Przez kolejnych pięć lat, od roku 2018 do 2023 roczny dochód powinien zwiększać się o 5,4 proc., osiągając trylion w 2024 roku, następnie nieznacznie słabnąć do 4,7 procent i utrzymywać taki trend aż do 2028 roku, kiedy osiągnie 1,24 tryliona dolarów. Trzy podstawowe czynniki, które doprowadzą do tak korzystnych wyników, to wzrost produkcji przemysłowej, wydatki konsumenckie oraz międzynarodowe wymiany handlowe.

Wszystkie te prognozy oparte są na kilkunastu źródłach, pośród których najważniejsze z nich to: U.S. Army Corps of Engineers, Energy Information Administration (EIA), Bureau of Transportation Statistics Commodity Flow Survey, ENO Transportation i IHS Energy.

Dochody prywatnych przewoźników na wynajem w 2016 roku spadły o 3,8 proc. do 368 bilionów dol., ale spodziewany 5,4-procentowy wzrost w latach 2018-2023 powinien doprowadzić do liczby 538 bilionów dolarów. A według raportu ATA w 2028 będzie to już 679 bilionów.

Wraz z malejącą ilością przepisów (przypominamy, że nowa administracja zapowiedziała wprowadzenie nowych standardów, według których za każdy nowo wprowadzony przepis dwa już istniejące muszą zostać usunięte) i spodziewaną redukcją podatków branża transportowa może ponownie okazać się złotym interesem.

Wydaje się, że następna dekada będzie łaskawa dla przewoźników. Teraz jest czas, by na tych solidnych ekonomicznych fundamentach zbudować dobrze prosperującą firmę. Wszystkich chcących spróbować swoich sił w tej dziedzinie gospodarki zapraszamy na naszą stronę internetową i do telefonów, gdzie z przyjemnością odpowiemy na wszelkie pytania.

Szerokiej i bezpiecznej drogi życzy All About Trucks. We serve Truckers!

Categories: Kierowcy, Truck

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*