Bezprzewodowa komunikacja z… silnikiem

fot.Cummins Inc/Facebook

Rzadko się zdarza, byśmy w naszych artykułach poruszali tematy niezwiązane z przepisami i regulacjami departamentu transportu – wszak to nasza specjalizacja. Jednak od czasu do czasu ukazują się wiadomości z innych sektorów branży transportowej, o których nie sposób nie wspomnieć.

Tym razem mamy dobre wiadomości dla wszystkich właścicieli osiemnastokołowców, których maszyny napędzane są silnikami marki Cummins. W zeszłym tygodniu ukazała się gotowa do ściągnięcia aplikacja mobilna umożliwiająca odczytywanie kodów z silnika informujących o różnego rodzaju problemach. Darmowa aplikacja Guidanz dostępna jest w Apple App Store lub Google Play Store. Guidanz współpracuje z silnikami Cummins produkowanymi od roku 2007 aż do dziś i montowanymi w ciężarówkach, jak i z silnikami stacjonarnymi wersji Tier 3 i późniejszymi modelami.

Aplikacja jest w stanie przesyłać dane w formie e-maili bezpośrednio do menadżerów firmy, wskazanych mechaników czy reprezentantów Cumminsa, co może zapoczątkować proces naprawy. Według Cumminsa, kierowca nie musi telefonicznie umawiać się na naprawę, gdyż wszystkie dane będą już w warsztacie, a mechanicy będą gotowi na przyjęcie klienta. Jeszcze zanim ciężarówka wjedzie na kanał, mechanicy dzięki aplikacji odczytają przyczyny awarii, rodzaj części potrzebnych do naprawy i poinformują, ile czasu zajmie naprawa.

Zanim jednak zaczniesz korzystać z tej pożytecznej aplikacji, musisz zaopatrzyć się w urządzenie INLINE, mini Bluetooth adapter lub INLINE 7, umożliwiające komunikację pomiędzy silnikiem a aplikacją.

System jest tak zaprojektowany, aby działał w każdych warunkach. W sytuacji, kiedy nie mamy zasięgu, czyli Internetu, nadal podaje kody wadliwych części. Na podstawie książki z kodami, w którą wyposażony jest każdy kierowca, można odczytać i dalej poinformować o rodzaju usterki oraz ewentualnych zepsutych komponentach.

Ta ciekawa aplikacja to pozytywny krok w kierunku usprawnienia funkcjonowania małych firm transportowych, ale pamiętajmy, że w dalszym ciągu stanowi nowość na rynku. Biorąc pod uwagę poprzednie doświadczenia z tego rodzaju nowinkami potrzeba będzie trochę czasu, aby doszlifować szczegóły.

Ponieważ wielu naszych klientów dopytuje się o coroczne seminarium dla firm transportowych, informujemy, że po sugestiach uczestników zmieniliśmy ich format i obecnie odbywają się one w bardziej kameralnych warunkach (do 15 osób) w części szkoleniowej naszej lokalizacji. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom została rozszerzona również ilość szkoleń i obecnie odbywają się one przynajmniej raz na dwa tygodnie. Więcej informacji na temat kursów znajdziesz na naszej stronie internetowej www.Allaboutrucks.us
Zapraszamy!

Szerokiej i bezpiecznej drogi życzy ALL ABOUT TRUCKS. We serve Truckers!

Categories: Kierowcy, Truck

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*