Aplikacje idealne dla kierowców

Aplikacje idealne dla kierowców

Czy potraficie sobie wyobrazić zawodowego kierowcę w dwudziestym pierwszym wieku, który nie posługiwałby się smartfonem lub tabletem? Nawet najstarsi, którzy z nową technologią nigdy nie byli za pan brat, pozbyli się telefonów z klapką, zainwestowali w nowy sprzęt i poświęcili czas na naukę obsługi. Wszystko po to, aby poprawić sobie jakość życia, a mając stały dostęp do bieżących informacji również ułatwić sobie działalność na polu biznesowym.

Tym razem przedstawiamy dwanaście aplikacji, które są idealne dla właścicieli małych firm transportowych i kierowców zawodowych.
1. Trucker Path. To jedna z najpopularniejszych aplikacji wśród kierowców ciężarówek. Obecnie ma ponad 600 tys. użytkowników, którzy mogą korzystać z wielu funkcji. Nawigacja, ceny paliw czy status parkingów to tylko niektóre z nich.
2. Truck Smart. Aplikacja stworzona przez sieć truck-stopów TA Petro, bardzo podobna do wspomnianego Trucker Path. Posiada cały wachlarz funkcji, łącznie z rezerwacją miejsc parkingowych i umawianiem się na wizyty w warsztacie mechanicznym.
3. Trucker Tools. Kolejna wielofunkcyjna aplikacja. Ma ceny paliw, natężenie ruchu drogowego, GPS dla ciężarówek itp.
4. GasBuddy. Jedną z form oszczędności jest stała kontrola wydatków na paliwo. GasBuddy pokazuje nam ceny paliw na terenie całego kraju oraz pozwala skalkulować koszty przejazdu z punktu A do punktu B. Aplikacją można również płacić, a płacąc oszczędzać dzięki rozmaitym programom oszczędnościowym.
5. BigRoad. Elektroniczny dziennik pokładowy dla właścicieli firm transportowych i kierowców.
6. Wunderlist. Życie zawodowego kierowcy to życie w ciągłym pośpiechu, więc zdarza się pominąć jakieś obowiązki. Dzięki Wunderlist można wydajniej gospodarować czasem, stworzyć listę rzeczy do zrobienia, nastawić alarm przypominający o obowiązkach, a nawet podzielić się nimi z rodziną lub znajomymi.
7. CamScanner. Wszyscy wiemy, jak łatwo zapodziać rachunek czy zgubić ważny dokument. Z pomocą przychodzi CamScanner, który pozwala na skanowanie i natychmiastowe przesłanie dokumentów do biura firmy. Z łatwością można je segregować, co znacząco ułatwia późniejsze rozliczenia podatkowe.
8. DAT Load Board. Bardzo ważna aplikacja dla właścicieli firm transportowych, którzy samodzielnie poszukują ładunków. Na stronach DAT codziennie pojawia około 637 tys. ładunków, a poszukujący może włączyć filtr pozwalający na odnalezienie odpowiedniego rodzaju cargo w cenie odpowiadającej przewoźnikowi. DAT oferuje również panel z opiniami o poszczególnych kompaniach.
9. Weather Channel. Ktokolwiek przejechał trasę z Illinois do Kalifornii zimową porą, ten wie, jak monumentalnie ważne są informacje o pogodzie. WC nie tylko informuje i ostrzega o zmiennych stanach pogodowych, ale również przewiduje pogodę z dwutygodniowym wyprzedzeniem.
10. The Rolling Strong. Zdrowie, zdrowie, zdrowie i dobre samopoczucie kierowców ciężarówek leżało na sercu twórcom tego biznesu. Oferują oni zestawy ćwiczeń oraz specjalne zdrowe posiłki dla kierowców operujących na dalekich trasach. Osoby, które zapiszą się do planu Rolling Strong mają również poprzez internet bezpośredni dostęp do wykwalifikowanych trenerów.
11. Waze. To jedna z największych społecznościowych aplikacji nawigacyjnych informujących o korkach. Kierowcy na żywo informują o zatorach komunikacyjnych i sytuacji na drodze, np. obecności policji, wypadkach itd.
12. FleetSafer Mobile. A kiedy już ściągnięcie wszystkie te aplikacje na swoje smartfony, nie sposób będzie nie rzucić okiem na ekran telefonu podczas jazdy. Jest jednak recepta na bezpieczne podróżowanie – to aplikacja FleetSafer Mobile. Podczas jazdy blokuje ona wszystkie przychodzące teksty i automatycznie wysyła informacje mówiącą „I’m driving”.
Szerokiej i bezpiecznej drogi życzy ALL ABOUT TRUCKS. We serve Truckers!

 

fot.pxhere.com

Categories: Kierowcy, Truck

Comments

  1. orzeł
    orzeł 23 września, 2018, 07:00

    Waze? Yanosik a nie tam…

    Reply this comment

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*