Aplikacja do ważenia ładunku

fot.All About Trucks

Naszym zadaniem jest ułatwiania życia zawodowego zawodowym kierowcom. Codzienny przegląd prasy fachowej oraz internetu pozwala nam na wyszukiwanie i dzielenie się z nowinkami, które pojawiają się na rynku.

I tym razem nie jest inaczej. Ważenie ładunków nie jest tematem poruszanym zbyt często, ale jednak na tyle ważnym, że warto o nim wspomnieć. Wystarczy zapytać tych, którzy nie zważyli ładunku przed wyjazdem w trasę, zostali zatrzymani i okazało się, że mają nadwagę.

Mniej wtajemniczonych w fachowe arkany informujemy, że maksymalna waga całego składu, ciągnika z naczepą i ładunkiem może wynosić 80 tys. funtów. W stanie Illinois za każdy funt nadwagi trzeba zapłacić karnego dolara. Jakim to może być obciążeniem dla budżetu firmy transportowej, kiedy ciężarówka jest za ciężka o parę tysięcy funtów, nie trzeba tłumaczyć.

Najbardziej znana firma, która produkuje i instaluje komercyjne wagi, jest CAT Scale. Idąc z duchem czasu także CAT wypuścił na rynek aplikację, która nie tylko ułatwia pracę profesjonalnego kierowcy, ale również oszczędza czas. Szczególnie tego drugiego aspektu nie sposób przecenić w dobie elektronicznych dzienników ELD, które odliczają każdą minutę pracy.

Procedura jest prosta, ale czasochłonna. Najpierw trzeba wjechać na wagę, stojąc na wadze w oczekiwaniu na zważenie, podajemy przez mikrofon wszystkie potrzebne dane, następuje ważenie, zjeżdżamy i parkujemy. Udajemy się do budynku (zazwyczaj część truck stopu), czekamy w kolejce i ponownie rozmawiamy z kasjerem. Otrzymujemy rachunek, na którym widnieje waga całego składu, z wyszczególnionymi obciążeniami na każdej z osi.

Tymczasem aplikacja Weight My Truck pozwala nam na ominięcie niektórych czynności i zaoszczędzenie drogocennego czasu.

Kierowca CDL XXI wieku załatwia to w następujący sposób: po wjeździe na wagę, poprzez swój smart phone loguje się w aplikacji Weight My Truck, wpisując odpowiednie dane, firmę, numer traktora, numer naczepy, rodzaj ładunku. Następnie aplikacja kontaktuje się z kasjerem, a on wykonuje resztę roboty. Cały skład zostaje zważony. Opłata za usługę jest automatycznie ściągana z konta, a rachunek z wynikami ważenia przesłany na e-mail. Jeżeli kierowca sobie tego życzy, może odebrać papierową kopię rachunku na truck stopie. Jeżeli nie widzi takiej potrzeby, to bez opuszczania kabiny ciężarówki, udaje się w dalszą trasę.

Szerokiej i bezpiecznej drogi życzy ALL ABOUT TRUCKS. We serve Truckers!!!

Categories: Kierowcy, Truck

Comments

  1. Anonim
    Anonim 30 stycznia, 2018, 00:59

    Znakomita aplikacja ułatwia i skraca czas jeszcze tylko tankowanie bez wysiadania butelka między nogi na siki i jazda nie dajcie się robić w konia wykorzystujcie każda okazje na ruch spacer po kwit z wagi jest potrzebny to nie strata czasu ale zdrowie

    Reply this comment

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*