Współtwórca Microsofta Paul Allen ujawnił, że znów zmaga się z rakiem

Współtwórca Microsofta Paul Allen ujawnił, że znów zmaga się z rakiem

Paul Allen, który w latach 70. wraz z Billem Gatesem napisał program Basic stając się współtwórcą firmy Microsoft, ujawnił w poniedziałek, że znowu zmaga się z chłoniakiem nieziarniczym NHL, którego udało mu się zatrzymać w 2009 r. i przystępuje do kuracji.

„Wiele się wydarzyło w medycynie od czasu, gdy pokonałem chorobę w 2009 r. Moi lekarze są optymistami i wierzą, że terapia, której się poddam, przyniesie dobre rezultaty. Ja także zachowuję optymizm” – zaznaczył w krótkim oświadczeniu dla prasy.

Zapowiedział, że zamierza walczyć z progresją choroby „w sposób szczególnie zażarty”.

Kilkuletnia remisja choroby pozwoliła Allenowi, zajmującego 44. pozycję na liście najbogatszych ludzi świata według magazynu „Forbes”, z majątkiem o wartości 20,5 mld USD, zainicjować cały szereg przedsięwzięć biznesowych i filantropijnych.

Po opuszczeniu w 1983 r. Microsofta, Allen założył firmę Vulcan Inc., która nadzoruje te projekty.

65-letni dziś biznesman jest właścicielem kilku klubów i drużyn sportowych – w tym: klubu koszykarskiego Portland Trail Blazers oraz drużyn piłki nożnej Seattle Seahawks’ i Seattle Sounders FC.

Większość bibliotek, szkół podstawowych i średnich, placówek medycznych oraz uczelni w Seattle korzystało w przeszłości i korzysta nadal z hojnego wsparcia miliardera – pisze w komentazru Reuters.

W 2017 r. Paul Allen, który jest posiadaczem dwóch jachtów: 126-metrowej „Ośmiornicy” i 92-metrowego „Tatoosh”, zrealizował swe dawne marzenie – doprowadził do znalezienia i podniesienia z dna wraku amerykańskiego krążownika Indianapolis, który zatonął 30 lipca 1945 r. po storpedowaniu przez japoński okręt podwodny.

Wrak znajdował się na głębokości 5,5 km pod powierzchnią Pacyfiku, na Morzu Filipińskim. Okręt ten brał udział w wojnie na Pacyfiku, służąc jako okręt flagowy admirała Raymonda Spruance’a, dowódcy Piątej Floty. Zatonął w drodze powrotnej do USA po dostarczeniu elementów bomby atomowej Little Boy (która została wkrótce zrzucona na Hiroszimę) do bazy Tinian, storpedowany przez japoński okręt podwodny I-58.(PAP)

Na zdjęciu: Paul Allen
fot.Dan Levine/Epa/REX/Shutterstock

Categories: Ameryka, Internet

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*