Specjalna aplikacja na smartfony pomaga przed ŚDM słowackim pielgrzymom

SDM1

Słowaccy pielgrzymi, którzy wybierają się na Światowe Dni Młodzieży do Krakowa, mogą na swoje smartfony ściągnąć specjalną aplikację. Pomoże im ona przygotować się do podróży do Polski i podpowie, jak w czasie ŚDM poruszać się po kraju. Nakładkę stworzyli słowaccy Salezjanie don Bosca.

Głównym celem programu jest przybliżenie młodym ludziom ŚDM w nowoczesny i praktyczny sposób – tłumaczył PAP autor aplikacji Vladimír Laštík.

„Aplikacja zawiera podstawowe informacje o ŚDM, fragmenty nagrań niektórych katechez, stanowiących część słowackich przygotowań do krakowskich dni młodzieży, modlitwy, myśli św. Faustyny, czy zwroty w języku polskim” – opowiadał.

Jest tam też kalendarz, odliczający dni do Światowych Dni Młodzieży oraz mapa, ukazującą z jakiej części Słowacji pochodzą jej zarejestrowani użytkownicy.

W aplikacji zamieszono również zakładkę z konkursem nt. spotkania w Krakowie; uczestnicy mają szanse wygrać m.in. zwrot 50 proc. kosztów rejestracji na ŚDM. Konkurs zakończy się 30 czerwca.

Laštík dodał, że praktyczne informacje są w nakładce uzupełniane na bieżąco.

Aplikacja jest darmowa, dostępna na urządzenia z systemem Android. Można ją ściągnąć w sklepie Google Play. Po zainstalowaniu pracuje również bez dostępu do internetu.(PAP)

Categories: Internet

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*