Powstała elektroniczna księga kondolencyjna ku czci prezydenta Gdańska

Powstała elektroniczna księga kondolencyjna ku czci prezydenta Gdańska

Miasto Gdańsk uruchomiło w środę elektroniczną księgę kondolencyjną dla upamiętnienia zamordowanego prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza. Można się do niej wpisywać do poniedziałku 21 stycznia.

Dariusz Wołodźko z biura prasowego Urzędu Miejskiego w Gdańsku poinformował, że wpisów można dokonywać na stronie http://www.gdansk.pl/ksiega-kondolencyjna.

„Wszystkie wpisy zostaną zarchiwizowane na równi z wpisami w księgach tradycyjnych, które wyłożone są w Urzędzie Miejskim w Gdańsku do piątku, w godz. 8.00-20.00 oraz w Europejskim Centrum Solidarności do niedzieli, w godz. 10.00-18.00” – wyjaśnił.

W niedzielę wieczorem Paweł Adamowicz został zaatakowany nożem w centrum miasta przez 27-letniego Stefana W., który podczas finału WOŚP wtargnął na scenę. Samorządowiec trafił do Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego w Gdańsku, gdzie w poniedziałek po południu zmarł.

Paweł Adamowicz miał 53 lata, prezydentem Gdańska był od 20 lat. W samorządzie gdańskim zasiadał od początku jego powstania tj. od 1990 r.; w latach 1994-98 był przewodniczącym Rady Miasta Gdańska.

Pogrzeb prezydenta Gdańska odbędzie się w sobotę. Adamowicz zostanie pochowany w Bazylice Mariackiej w Gdańsku.(PAP)

fot.www.gdansk.pl/screenshot

Categories: Internet, Polska

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*