Polska Organizacja Turystyczna będzie promować Polskę przez internet

fot.Pexels.com

W 2018 roku POT wdroży innowacyjne projekty w internecie promujące Polskę jako kraj atrakcyjny turystycznie – wynika z informacji prasowej Polskiej Organizacji Turystycznej. To część nowej strategii promocji Polski z wykorzystaniem mediów i kultury cyfrowej.

Jak informuje Polska Organizacja Turystyczna, innowacyjne projekty zostaną wdrożone przede wszystkim w mediach społecznościowych. „Jednym z pierwszych będzie wizyta studyjna dla wideoblogerów z kilku kluczowych zagranicznych rynków turystycznych” – czytamy.

Uczestnicy będą mieli okazję poznać „unikalne, spektakularne i ekskluzywne miejsca” oraz wydarzenia w Polsce. Zdaniem POT, pozwoli to na ukazanie Polski jako kraju o szerokiej i nieprzeciętnej ofercie turystycznej.

Organizacja zauważyła, że obecnie „promocja w turystyce opiera się przede wszystkim na osobistej rekomendacji”. „Decyzje o tym, gdzie i jak podróżujemy, podejmujemy w dużej mierze w oparciu o informacje znalezione w sieci, w tym w mediach społecznościowych” – oceniła POT.

W opinii cytowanego w komunikacie prezesa Polskiej Organizacji Turystycznej Roberta Andrzejczyka, rekomendacje popularnych osób, które narzucają trendy w swoich środowiskach, postrzegane są jako informacje sprawdzone i prezentujące to, czego można naprawdę doświadczyć w wybranym miejscu. „Stąd pomysł na wykorzystanie wideoblogerów aktywnych na YouTube. Siła influencerów social mediowych jest nie do przecenienia” – tłumaczył prezes.

„Chcemy pozwolić wybranym wideoblogerom poznać Polskę przez niezwykłe doświadczenia w nieoczywistych miejscach i dać im szansę na zaprezentowanie w sieci ich wizji naszego kraju” – podkreślił Andrzejczyk.

Magdalena Ragus z POT wskazała, że Organizacja „przy propagowaniu projektu zamierza korzystać z możliwości tworzenia zasięgu, jakie dają media społecznościowe”.

W pierwszej tego typu akcji organizowanej przez POT ma wziąć udział 7-8 wpływowych wideoblogerów. Będą to osoby m.in. z Japonii, Chin, Stanów Zjednoczonych czy wybranych krajów Europy Zachodniej. Przy wyborze POT będzie się kierował predyspozycjami osobowościowymi tj. pełną naturalnością, osobowością budzącą sympatię, charyzmatycznością. Pobyt youtuberów w Polsce planowany jest na kwiecień/maj 2018 r. (PAP)

Categories: Internet

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*