Nowe funkcje Office’a 365 – m.in. usługi komunikacyjne i analityczne

fot.Dan Himbrechts/EPA

fot.Dan Himbrechts/EPA

Podczas odbywającej się w Barcelonie konferencji EMEA, Microsoft zaprezentował plan usług Office 365 dla średnich i dużych firm, oferując m.in. funkcje komunikacji w czasie rzeczywistym czy analityki danych, ułatwiające pracę zdalną.

„Praca zdalna to dziś w polskim biznesie zjawisko coraz powszechniejsze. Mobilny styl pracy pomaga nam zwiększać produktywność, zapewniając dodatkowy czas na sprawy prywatne. 26 proc. osób biorących udział w tegorocznym badaniu Ipsos MORI na zlecenie Microsoft przyznało, że ich najlepsze pomysły dotyczące kwestii zawodowych pojawiły się, kiedy przebywali w domu. Według 64 proc. pracowników polskich firm m.in. z sektora średnich przedsiębiorstw rozwiązania mobilne pomagają oszczędzać czas i wspierają ich efektywności” – tłumaczyła w rozmowie z PAP dyrektor działu Office w polskim oddziale Microsoft Anna Białobłocka.

Białobłocka dodała, że nowe funkcje „wspierają pracę zdalną poprzez efektywne rozwiązania analityczne i komunikacyjne, przy zachowaniu zaawansowanych funkcji bezpieczeństwa”.

Amerykański koncern podkreślił, że do dyspozycji użytkowników oddana zostanie usługa Skype Meeting Broadcast. Umożliwia ona prowadzenie telekonferencji online, w której mogą uczestniczyć rozmówcy korzystający z dowolnej przeglądarki i urządzenia.

Dodatkową nową funkcją jest Cloud PBX, działające w modelu chmurowym program zarządzania połączeniami telefonicznymi. Microsoft tłumaczy, że „użytkownicy będą mogli inicjować, odbierać oraz przekazywać połączenia telefoniczne w zasadzie z dowolnego miejsca, korzystając przy tym nie tylko z komputerów, ale także z tabletów oraz smartfonów”.

W ramach nowych planów usług Office 365 amerykański koncern oferuje także narzędzia analityczne takie jak Power BI Pro czy Delve Org Analytics. Jednocześnie dodano funkcję umożliwiająca użytkownikom bezpośrednią kontrolę dostępu do danych – Customer LockBox. Pakiet biurowy ma też usługę sprawdzająca załączniki poczty elektronicznej i adresy URL.

Microsoft Office jest dostępny na komputery PC z systemem Windows jak i urządzenia z systemami Android i iOS, a także na maszyny Mac. Office 365 jest zestawem aplikacji biurowych oferowanych online. (PAP)

 

Zamieszczone na stronach internetowych portalu www.DziennikZwiazkowy.com materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Codziennego Serwisu Informacyjnego PAP, będącego bazą danych, którego producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Alliance Printers and Publishers na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione.

Categories: Internet

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*