Niemcy. W Hanowerze rozpoczęły się targi komputerowe CeBIT

CeBIT 2016 fot.Ole Spata/EPA

CeBIT 2016 fot.Ole Spata/EPA

W Hanowerze rozpoczęły się w poniedziałek targi komputerowe CeBIT, których tegorocznym partnerem jest Szwajcaria. Podczas tej edycji wystawcy kładą nacisk na cyfrową transformację przemysłu, a także na rozwój Internetu Rzeczy (IoT).

W oficjalnym komunikacie organizatorzy targów podkreślili, że w tym roku zaprezentowanych zostanie ponad 400 aplikacji zaprojektowanych dla urządzeń IoT. Programy będą pokazane na 20 specjalnie zaprojektowanych wystawach, oznakowanych banerami „discover d!conomy”. Wśród nich będzie prezentacja przygotowana przez zespół ekspertów ds. cyberbezpieczeństwa koncernu Airbus. Widzowie będą mogli zapoznać się tu z typowym scenariuszem ataku hakerskiego – poinformowano w komunikacie CeBIT.

Jedną z nowości będzie system Intela zaprojektowany wraz z firmą MyOmega – TracVino. Jest to rozwiązanie przeznaczone dla producentów wina i działające w ramach IoT. Dzięki podłączonym do sieci czujnikom pomaga on monitorować proces produkcji trunku i uzyskać oczekiwane parametry i smak.

Rzeczywistość 3D na targach CeBIT fot.Peter Steffen/EPA

Rzeczywistość 3D na targach CeBIT fot.Peter Steffen/EPA

Wśród wystawców na CeBIT znajdzie się ponad 350 start-upów z całego świata. 250 z nich zostanie zaprezentowanych podczas pokazu SCALE11 – europejskiej platformy dla tego typu przedsięwzięć.

W tym roku po raz pierwszy na CeBIT stworzono specjalny ośrodek dla rozwijającego się przemysłu alternatywnego transportu – w tym wypadku dla dronów. Organizatorzy targów zwracają uwagę, że te rozwiązania znajdują coraz szersze zastosowanie m.in. w logistyce, rolnictwie, czy też w administrowaniu. Na terenie targów zorganizowano także miejsce, w którym będą latać drony.

Podczas tegorocznej edycji CeBIT wystąpi ponad 200 osób z całego świata. Będą to przedstawiciele zarówno świata biznesu jak i polityki. Dyskutować mają o trendach zmieniającego się cyfrowego świata.

Targi CeBIT trwają od 14 do 18 marca. (PAP)

Categories: Internet

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*