Facebook umożliwi wyrażanie więcej emocji

Mark Zuckerberg fot.Peter DaSilva/EPA

Mark Zuckerberg fot.Peter DaSilva/EPA

Na Facebooku ma się w końcu pojawić nie tylko możliwość polubienia czegoś, ale też wyrażenia innych emocji. Jednak obok przycisku „lubię to” raczej nie pojawi się po prostu przycisk „nie lubię”, z wizerunkiem skierowanego na dół kciuka.

Założyciel i szef tego portalu społecznościowego Mark Zuckerberg przyznał, że facebookowa społeczność od lat domaga się przycisku „nie lubię”. Kwestia ta jest jednak problematyczna.

Zuckerberg zgodził się z argumentem, że „lubię to” nie zawsze jest stosowne, np. w przypadku jakichś tragicznych wydarzeń, kiedy ludzie chcieliby dać wyraz empatii. Jednak przycisk „nie lubię”, który mógłby być wykorzystywany do odrzucania wpisów innych ludzi, też się kierownictwu Facebooka nie podoba.

Na razie wiadomo tylko tyle, że nowy przycisk, umożliwiający wyrażenie innych emocji niż „lubię to”, ma wejść wkrótce w fazę testów, od których wyników będzie zależało, czy i kiedy na dobre zagości na tym portalu społecznościowym.

Internetowe media spekulują, że będzie to może kilka przycisków, z takimi opcjami jak „współczuję”, „solidaryzuję się” itp. Ma się to wyjaśnić wkrótce. (PAP)

 

Zamieszczone na stronach internetowych portalu www.DziennikZwiazkowy.com materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Codziennego Serwisu Informacyjnego PAP, będącego bazą danych, którego producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Alliance Printers and Publishers na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione.

Categories: Internet

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*