Facebook: nowa siedziba w Londynie, powstanie dodatkowo 500 miejsc pracy

 fot.Peter DaSilva/EPA

fot.Peter DaSilva/EPA

Amerykański serwis społecznościowy Facebook ogłosił w poniedziałek, że mimo niepewności po brytyjskim referendum w sprawie Brexitu otworzy w 2017 roku w Londynie nową siedzibę i stworzy 500 miejsc pracy, zwiększając tam zatrudnienie o 50 proc.

Wśród nowych pracowników mają być inżynierowie, specjaliści od marketingu, menedżerowie projektu i sprzedawcy – podano.

„Wielka Brytania pozostaje jednym z najlepszych miejsc dla spółek technologicznych i jest ważną częścią historii Facebooka” – podkreśliła dyrektor serwisu na Europę, Bliski Wschód i Afrykę Nicola Mendelsohn.

„Pojawiliśmy się w Londynie w 2007 roku zaledwie z garstką ludzi, a do końca przyszłego roku otworzymy nową siedzibę i zamierzamy zatrudniać w sumie 1,5 tys. osób” – oznajmiła w komunikacie.

Plany amerykańskiego giganta z zadowoleniem przyjął burmistrz Londynu Sadiq Khan. Jak oświadczył, „zamiar rozwijania działalności w Londynie jest kolejnym dowodem, że siła Londynu jako huba technologicznego rośnie”. „Decyzja Facebooka świadczy o tym, że Londyn jest otwarty na talent, innowacje i przedsiębiorców z całego świata” – dodał burmistrz, cytowany w komunikacie serwisu.

Tydzień temu inna amerykańska firma internetowa, Google, ogłosiła, że zainwestuje miliard funtów w nową londyńską siedzibę i utworzy 3 tys. miejsc pracy do 2020 roku. (PAP)

Categories: Internet
Tags: facebook, Londyn

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*