Apple w ostatniej chwili opóźnia aktualizację systemu AppleWatch

fot.Yoan Valat/EPA

fot.Yoan Valat/EPA

Zaplanowana na środę aktualizacja systemu operacyjnego Apple Watcha została w ostatniej chwili odroczona w związku z odkryciem luki w oprogramowaniu – poinformował koncern z Cupertino. System watchOS 2 ma być udostępniony w późniejszym terminie.

„Rozwiązanie tego problemu zajmie więcej czasu niż się pierwotnie spodziewano” – zwraca uwagę Apple w oświadczeniu przesłanym portalowi TechCrunch. Jak zapewniono, aktualizacja pojawi się „wkrótce”; nie podano jednak dokładnej daty.

Mimo problemów z aktualizacją watchOS w środę mają być opublikowane nowe wersje mobilnego systemu operacyjnego iOS9, które jest wykorzystywane przez smartfony iPhone, tablety iPad i urządzenia iPod touch.

Jedną z głównych funkcji, zaprezentowanego w czerwcu nowego systemu operacyjnego dla inteligentnych zegarków Apple Watch, jest możliwość korzystania z aplikacji tworzonych przez strony trzecie. Mają one być przechowywane w pamięci zegarka, a nie iPhone’a. Dzięki temu programy mają działać szybciej i sprawniej. System watchOS 2 ma także funkcję Apple Pay, która działa na zasadzie elektronicznego portfela, w którym mogą się znaleźć informacje o kartach płatniczych, kredytowych czy też lojalnościowych. (PAP)

 

Zamieszczone na stronach internetowych portalu www.DziennikZwiazkowy.com materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Codziennego Serwisu Informacyjnego PAP, będącego bazą danych, którego producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Alliance Printers and Publishers na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione.

Categories: Internet
Tags: Apple, internet, watch

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*