Anonymous: zhakowaliśmy 5,5 tys. kont IS na Twitterze

fot.Lex Van Lieshout/PAP/EPA

fot.Lex Van Lieshout/PAP/EPA

Hakerzy z grupy Anonymous poinformowali we wtorek, że zhakowali 5,5 tys. kont Państwa Islamskiego (IS) na Twitterze. Dzień wcześniej w nagraniu zamieszczonym na YouTube wypowiedzieli oni IS wojnę w ramach odwetu po piątkowych zamachach w Paryżu.

„Włamaliśmy się na ponad 5,5 tys. kont Państwa Islamskiego na Twitterze” – głosi komunikat grupy zamieszczony w tym serwisie.

W poniedziałek Anonymous ostrzegł dżihadystów: „Rozpoczniemy przeciw wam największą operację. Wojna została wypowiedziana (…) Anonymous będzie polował na was na całym świecie. Wiedzcie, że znajdziemy was”.

Hakerzy zamieścili też wtedy wpis na Twitterze: „Nie miejcie wątpliwości: #Anynomous toczy wojnę z Państwem Islamskim. Nie przestaniemy mu się przeciwstawiać. I jesteśmy lepszymi hakerami”.

Ekspert w dziedzinie bezpieczeństwa komputerowego i bloger Olivier Laurelli ostrzegł jednak we wtorek, że działania społeczności hakerów mogą się okazać „kontrproduktywne oraz zaszkodzić śledztwu” w sprawie piątkowych zamachów.

Anonymous wypowiedział wojnę islamistom już po styczniowym zamachu na francuski tygodnik satyryczny „Charlie Hebdo”. Grupa, która identyfikuje się na Twitterze wpisem @OpCharlieHebdo, przedstawiająca się jako należąca do społeczności Anonymousa, zapowiedziała wtedy „masowe” retorsje. (PAP)

 

Zamieszczone na stronach internetowych portalu www.DziennikZwiazkowy.com materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Codziennego Serwisu Informacyjnego PAP, będącego bazą danych, którego producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Alliance Printers and Publishers na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione.

Categories: Internet

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*