W poniedziałek spotkanie premierów Austrii, Czech i Słowacji w sprawie migracji

fot.Etienne Laurent/EPA

fot.Etienne Laurent/EPA

Szefowie rządów Czech, Austrii i Słowacji – Bohuslav Sobotka, Werner Faymann i Robert Fico – spotkają się w poniedziałek w Bratysławie, by omówić kryzys migracyjny – poinformował w środę rzecznik czeskiego rządu.

Coraz więcej migrantów i uchodźców próbuje przez kraje Europy Środkowej dotrzeć do Niemiec. Większość wsiada do pociągów jadących przez Austrię, ale w ostatnich dniach wzrosła też liczba migrantów w pociągach w Czechach.

Pod koniec tygodnia w tej samej sprawie spotkają się premierzy krajów Grupy Wyszehradzkiej – Polski, Czech, Słowacji i Węgier. (PAP)

 

Zamieszczone na stronach internetowych portalu www.DziennikZwiazkowy.com materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Codziennego Serwisu Informacyjnego PAP, będącego bazą danych, którego producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Alliance Printers and Publishers na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione.

Categories: Imigracja

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*