Grecja. Migranci z fałszywymi paszportami

fot.Edvard Molnar/EPA

fot.Edvard Molnar/EPA

Grecka policja informuje o kolejnych przypadkach posługiwania się przez migrantów fałszywymi paszportami, na podstawie których chcą oni dostać się liniami lotniczymi do różnych państw europejskich.

Podczas weekendu w portach lotniczych na wyspach Rodos i Kos zatrzymano 11 migrantów z Syrii, Iraku, Autonomii Palestyńskiej i Afganistanu. Posługując się fałszywymi paszportami chcieli polecieć do Niemiec, bądź do Szwajcarii – ujawniła w poniedziałek grecka policja.

Od początku sezonu urlopowego takie przypadki mnożą się w Grecji. Migranci liczą na to, że w natłoku turystów na małych lotniskach na greckich wyspach nikt nie zwróci uwagi na ich fałszywe dokumenty. Według greckiej policji fałszywy paszport kosztuje od 3 tys. do 7 tys. euro.

W Grecji jest obecnie ponad 57 tys. migrantów. Wielu z nich ma nadzieję przedostać się do państw zachodnioeuropejskich. Szajki przemytników próbują przerzucać migrantów z Grecji przez Albanię, Macedonię i Włochy, także drogą lotniczą, z fałszywymi paszportami.(PAP)

Categories: Imigracja

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*