Doktor Łukasz Niec zwolniony za kaucją z więzienia imigracyjnego

Doktor Łukasz Niec zwolniony za kaucją z więzienia imigracyjnego

Doktor Łukasz Niec, internista z Kalamazoo w stanie Michigan, któremu grozi deportacja choć ma stały pobyt, został zwolniony z więzienia imigracyjnego po zapłaceniu kaucji.

Jak poinformowały władze dr Łukasz Niec 1 lutego zapłacił kaucję w wysokości 10 tys. dolarów, po czym wyszedł na wolność z więzienia w miejscowości Battle Creek w stanie Michigan. Teraz czeka go rozprawa deportacyjna.

Łukasz Niec przyjechał do Stanów Zjednoczonych z rodzicami w latach 70. ubiegłego wieku. Miał wtedy trzy lata. Od 40 lat mieszka w Stanach Zjednoczonych jako rezydent, czyli posiadacz zielonej karty. Niec został aresztowany 16 stycznia przez służby ICE za „administracyjne naruszenia imigracyjne”.

Aresztowanie Nieca ma związek z dwoma wykroczeniami, jakich dopuścił się jako 17-latek. 25 lat lat temu Łukasz Niec przyznał się przed sądem do zniszczenia mienia o wartości poniżej 100 dol. oraz posiadania przedmiotu pochodzącego z kradzieży. Nastoletni Niec przyznał się do tych wykroczeń na mocy porozumienia sądowego gwarantującego mu przedawnienie win w zamian za życie w zgodzie z prawem.

Błędy młodości najwyraźniej były dla Nieca życiową lekcją, ponieważ skończył studia medyczne, po których prowadził w Kalamazoo praktykę lekarską. Rodzina i prawnicy lekarza nie ukrywali zaskoczenia jego aresztowaniem i zarzutami deportacyjnymi, nie tylko dlatego, że federalne służby imigracyjne zignorowały legalną umowę sądową, na mocy której wykroczenia z młodości lekarza zostały wymazane z jego kartoteki. Przede wszystkim dlatego, że doktor Niec jest szanowanym obywatelem i lekarzem o świetnej reputacji oraz posiada ważną zieloną kartę. Doktorowi Niecowi grozi deportacja, pomimo iż po przyjeździe do USA nigdy w Polsce nie był i nie mówi w języku polskim.

(jm, gd, ao)

Na zdj.: dr Łukasz Niec fot.Facebook

Categories: Imigracja, Polonia

Comments

 1. juz obywatel
  juz obywatel 3 lutego, 2018, 04:27

  a swoja droga rodzice powinni go uczyc polskiego i wziasc na wycieczke do ich kraju pochodzenia..znam
  wielu polakow co” broken english ” sie mecza w domu przy dzieciach…….smieszy mnie to

  Reply this comment
 2. fg
  fg 4 lutego, 2018, 05:24

  komus sie tam nudzi….

  Reply this comment
 3. Anonim
  Anonim 4 lutego, 2018, 08:34

  A dlaczego ten pan doktor przez tak długi czas nie zrobił obywatelstwa??? Może nie mógł…

  Reply this comment

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*