Załatwimy się sami

Załatwimy się sami

Wszystko wskazuje na to, że nie musimy się już bać tego, że terroryści rozwalą Amerykę, ponieważ jesteśmy to w stanie zrobić sami, bez pomocy zagranicznych ekstremistów. Na czele stawki republikańskich kandydatów na prezydenta stoi żałosny megaloman bez pojęcia o czymkolwiek, który nawołuje do eliminacji muzułmanów z USA, natomiast w Sądzie Najwyższym kraju właśnie „zakwitł” rasista w postaci Antonina Scalii, który zdaje się uważać, że niektóre wyższe uczelnie są „zbyt zaawansowane”, by mogli tam studiować ludzie o słabszych od normalnych zdolnościach intelektualnych (czytaj: czarnoskórzy). Jest to zaskakująca swoją głupotą teza, tym bardziej, że kolega Scalii z sędziowskiej ławy, czarny jak smoła Clarence Thomas, studiował w Yale University, z czego wynika, iż albo administracja szkoły popełniła poważny błąd gdy go przyjmowała, albo też Thomas skutecznie udawał, że jest bardzo mądry i nie zasługuje na zesłanie do uczelni dla rasowo zdeterminowanej klasy przygłupów, mimo że tak naprawdę jest totalnym kretynem.

Świat już kiedyś przerabiał tę lekcję, ale pamięć bywa krótka. Niemieckiemu Adolfowi nie podobało się na przykład zaśmiecanie społeczeństwa ludźmi ułomnymi i psychicznie upośledzonymi. III Rzesza miała też ogólny plan, zresztą znacznie lepiej zdefiniowany od pomysłów teamu Scalia-Trump, który zakładał systematyczną eksterminację Żydów wraz z upodleniem Słowian przez wymordowanie ich elit intelektualnych i skazanie świata słowiańskiego na rolę niewolników pucujących niemieckie buty. Na nieszczęście dla Berlina, okazało się, że Polacy byli znacznie lepszymi partyzantami niż pucybutami.

Nie mam pojęcia, dokąd obecnie zmierza Ameryka, ale coraz częściej zastanawiam się, czy jest sens w ogóle tu mieszkać. W obecnym kontekście politycznym możliwe jest wszak to, że w niedalekiej przyszłości jakiś znaczący polityk wyrazi publicznie przekonanie o tym, że liczne nacje „o powolnym pomyślunku” tak naprawdę nie powinny tu być i że należy je stąd wyrzucić. Krótka kołderka, którą niektórzy usiłują przykryć nagi rasizm, niczego tak naprawdę nie zakrywa. Walizkę spakuję – na wszelki wypadek – ale tragedią jest to, że w XXI wieku amerykańska demokracja zabłądziła na tak bezsensowne manowce.

Stany Zjednoczone zrodziły się z buntu przeciw opresji. Od swego zarania mienią się być krajem otwartym na wszelkie poglądy, z chęcią witającym przybyszów z dowolnych zakątków świata. Bądź co bądź, zawsze szczyciliśmy się pojęciem melting pot, czyli wizją tygla, z którego nieustannie wyrasta potężny naród. Dziś jednak mamy faceta, który chce nas zamknąć w klatce religijnej i etnicznej klaustrofobii oraz sędziego, który jest zdania, iż można klasyfikować ludzi pod względem ich „zdolności” na podstawie rasowego pochodzenia.

Może się okazać, że ludzie tego pokroju nie wywrą żadnego wpływu na Amerykę. Trump może przecież przegrać z kretesem, a Scalia zależny jest od opinii swoich 8 kolegów w Sądzie Najwyższym. Dlaczego jednak dyskusja na temat wykluczania ludzi z tego społeczeństwa w ogóle się odbywa? Dlaczego cofamy się wstecz, w stronę idiotycznego anachronizmu i zaściankowości niegodnej Ameryki?

Andrzej Heyduk

Na zdjęciu: Antonin Scalia fot.Jim Lo Scalzo/EPA

Categories: Heyduk

Comments

 1. roman
  roman 12 grudnia, 2015, 12:22

  Pan Heyduk moze zabrac ze soba cale „postepowe” lewactwo amerykanskie i zaludnic jakas bezludna kraine. Bedzie mogli realizowac tam bez przeszkod swoja oblakancza i jedynie sluszne lewacka ideologie. Tylko gdzie znajdziecie ludzi, zeby mozna bylo ich oglupiac?

  Reply this comment
  • Oli
   Oli 12 grudnia, 2015, 15:51

   Niestety głupi są ci którzy wyzywaj od lewaków , tych którzy traktują innych ludzi jak ludzi . Bo ci inni to tez LUDZIE a nie jacyś tam czarni , meksyki , muzułmanie czy inne ruski czy polaczki.

   Reply this comment
  • Rysiu
   Rysiu 12 grudnia, 2015, 18:52

   Och dziadku romanie Ty nic nie rozumiesz.
   Ta „bezludna kraina” to dokladnie XVIII-wieczna Ameryka, gdzie uciekinierzy z Europy pragneli wolnosci slowa. rozdzialu religii i panstwa, a more perfect Union, promote the general Welfare, and secure the Blessings of Liberty – czyli, jak Ty to nazywasz: „lewactwo amerykanskie”. Niestety, w XXI wieku takie zacofane dziadki, jak Ty, wedlug niewiadomo komu zasad – pragna zmienic wszystko. Kogo Ty chcesz oglupic?

   Reply this comment

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*