W.Brytania. Miliardowy kontrakt dla Lockheed Martin na broń pancerną

W.Brytania. Miliardowy kontrakt dla Lockheed Martin na broń pancerną

Brytyjska filia amerykańskiego koncernu zbrojeniowego Lockheed Martin poinformowała we wtorek o uzyskaniu opiewającego na miliard dolarów kontraktu na dostawę 245 wież dla nowych bojowych wozów piechoty Scout, jakie zamówiła brytyjska armia.

Lockheed otrzymał to zlecenie od brytyjskiej filii działającego także w branży zbrojeniowej amerykańskiego koncernu General Dynamics, która jest głównym producentem Scoutów. Zawarta we wrześniu przez General Dynamics oraz rząd Wielkiej Brytanii umowa w sprawie dostawy bojowych wozów piechoty ma wartość 3,5 mld funtów (5,76 mld dolarów) i dotyczy największego brytyjskiego zamówienia na takie pojazdy od ponad 30 lat.

Pierwsze Scouty brytyjskie siły zbrojne mają odebrać w 2017 roku. Jak głosi komunikat Lockheeda, nowy kontrakt zapewni utrzymanie 880 miejsc pracy w jego zakładach w Ampthill w hrabstwie Bedfordshire. (PAP)

fot.EPA/ERIK S. LESSER

 

Zamieszczone na stronach internetowych portalu www.DziennikZwiazkowy.com materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Codziennego Serwisu Informacyjnego PAP, będącego bazą danych, którego producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Alliance Printers and Publishers na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione.

 

Categories: Gospodarka

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*