Szefowa Yahoo!: koniec ze zdalną pracą

Czy poświęcać się pracy to znaczy codziennie rano stawiać się w biurze? Na to pytanie odpowiadają sobie teraz pracownicy Yahoo!, którym szefowa Marissa Mayer zakazała pracy przez internet.

fot. Tech Crunch via Flickr/ Marissa Mayer, obecnie szefowa Yahoo!, była pierwszą kobietą inżynier zatrudnioną przez giganta Google

fot. Tech Crunch via Flickr/ Marissa Mayer, obecnie szefowa Yahoo!, była pierwszą kobietą inżynier zatrudnioną przez giganta Google

W zapewnieniu najlepszego środowiska pracy ważne są komunikacja i współdziałanie, dlatego musimy pracować obok siebie i wszyscy mają być obecni w biurach – czytamy w okólniku dla pracowników.

Szefowa korporacji Marissa Mayer w ramach nowej polityki firmy chce skupić się na personalizacji strony, czyli dostosowaniu jej do użytkowników, od treści przez pocztę aż po reklamy. Swój cel ma osiągnąć poprzez szybszą współpracę zespołów i ich lepszą komunikację. Jednak jej zdaniem tych założeń nie da się zrealizować, gdy pracownicy pracują zdalnie.

Co więcej, osoby wykonujące wyłącznie telepracę dostały nakaz zjawienia się do czerwca w firmie, co może oznaczać, że będę musieli zmienić charakter pracy albo pożegnają się z firmą. Nie wiadomo jednak, ilu z 11,500 pracowników pracuje wyłącznie zdalnie.

Zmiany zaskakują i irytują pracowników, a w firmie rozgorzała dyskusja na temat równowagi między pracą zawodową a życiem prywatnym, zwłaszcza w kontekście telepracy. Poprzedni pracodawca Mayer, spółka Google, postrzega pracę zdalną jako destrukcyjny czynnik dla wydajności pracowników.

Marissa Mayer została dyrektorem generalnym Yahoo! w lipcu ubiegłego roku. We wrześniu urodziła syna i dwa tygodnie później wróciła do pracy.

33-letnia pani inżynier jest najmłodszą osobą, która znalazła się na corocznej liście 50 najpotężniejszych kobiet biznesu magazynu Fortune.

as

 

Categories: Gospodarka, Wydarzenia
Tags: Yahoo!

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*