Spadki na Wall Street

Spadki na Wall Street

Wtorkowa sesja na nowojorskich giełdach zakończyła się sporymi spadkami najważniejszych indeksów, m.in. na skutek silnego dolara i obaw o amerykańską gospodarkę.

Na zamknięciu Dow Jones Industrial spadł o 1,11 proc. do 17 776,12 pkt. Nasdaq Composite zniżkował o 0,94 proc. do 4900,88 pkt. S&P 500 spadł o 0,88 proc. do 2067,89 pkt.

Według analityków relatywnie słabszy okres na Wall Street w ostatnim czasie to skutek obaw, że spowolnienie w gospodarce w pierwszym kwartale oraz silny dolar zaszkodzą zyskom spółek. Nastroje na Wall Street psują także spekulacje na temat ewentualnej podwyżki stóp procentowych przez bank centralny USA. (PAP)

fot.Justin Lane/PAP/EPA

 

Zamieszczone na stronach internetowych portalu www.DziennikZwiazkowy.com materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Codziennego Serwisu Informacyjnego PAP, będącego bazą danych, którego producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Alliance Printers and Publishers na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione.

Categories: Gospodarka

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*