Podwyżki dla prezesów McDonalda

fot.Justin Lane/EPA

fot.Justin Lane/EPA

Sieć barów szybkiej obsługi McDonald planuje duże podwyżki dla swojej kadry zarządzającej – wynika z raportu przedstawionego amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC).

Od 1 marca szef sieci Steve Easterbrook, pełniący swoją funkcję od roku, ma otrzymać 18,2 proc. podwyżki bazowego wynagrodzenia, czyli do kwoty 1,3 mln dolarów.

Dyrektor finansowy Kevin Ozan dostanie pensję w wysokości 700 tys. dol., czyli 16,7 proc. podwyżki. Natomiast Doug Goare, prezes na kluczowe rynki międzynarodowe – 650 tys. dol., czyli podwyżkę o 10,2 procent.

Podstawowe wynagrodzenie wysokich rangą kierowników stanowi i tak często tylko niewielką część ich wynagrodzenia. Dyrektorzy otrzymują też płatności w formie akcji czy dodatkowe świadczenia jak ubezpieczenie lub firmowy odrzutowiec lub samochód. Dla przykładu poprzednik Easterbrooka – Don Thompson w pierwszym roku w roli CEO McDonalda, czyli w 2012, dostał świadczenia o łącznej wartości 13,8 mln dolarów.

W ubiegłym miesiącu firma z siedzibą w Oak Brook w Illinois podała, że zyski z czwartego kwartału wzrosły o 10 proc., a sprzedaż w najlepszych sklepach podskoczyła, przewyższając oczekiwania na Wall Street.

(as)

Categories: Ameryka, Gospodarka

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*