Pepsi zainwestuje kolejne 2,5 mld dol. w Chinach

Spółka PepsiCo poinformowała, że planuje zainwestować w Chinach 2,5 mld na przestrzeni kolejnych trzech lat. Producent napojów bezalkoholowych umacnia swoją pozycję na dynamicznie rozwijającym się rynku chińskim.

fot.Koncern PepsiCo planuje duże inwestycje w Chinach

Zyski Pepsi z rynków zagranicznych w pierwszym kwartale wzrosły o 26 proc., gdyż spółka zdobywa coraz szersze rzecze klientów w krajach rozwijających się, szczególnie w Indiach i Chinach.

Dzięki dodatkowym środkom finansowym powstanie od dziesięciu do dwunastu zakładów przemysłowych, produkujących głównie napoje bezalkoholowe, napoje niegazowane czy przekąski. Powiększą się również nakłady na rzecz badań i rozwoju, tworzenia marki oraz rozwoju rolnictwa.

Wcześniej spółka przeznaczyła już miliard dolarów na inwestycje w Chinach, które dopięte zostaną do końca bieżącego roku.

PepsiCo, z siedzibą w Purchase w Nowym Jorku, obecnie prowadzi w Państwie Środka 27 fabryk spożywczych i jest właścicielem 5 farm.

Konkurencja jednak nie śpi, największym rywalem Pepsi pozostaje nadal Coca Cola, która planuje również rozszerzyć swoją działalność w najbliższej przyszłości.

AS (AP)

Copyright ©2010 4NEWSMEDIA. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Categories: Gospodarka, Wydarzenia

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*