Padają kolejne banki,następne czekają w kolejce

Kolejne cztery banki zostały zamknięte przez regulatorów finansowych, dołączając tym samym do 26-ciu instytucji finansowych, których upadłość ogłoszono od początku 2010 roku. Federalna agencja odpowiedzialna za ubezpieczenie bankowych depozytów FDIC ostrzega, że na tym nie koniec. W tym roku ofiarami złych inwestycji i kryzysu na rynku nieruchomości padną kolejni kredytodawcy.FDICbank

Największym spośród zamkniętych w piątek banków jest Sun America Bank of Boca Raton, na Florydzie. Jego aktywa szacowane są na ponad 535 miliardów dolarów, a łączna kwota złożonych w nim depozytów wynosi 443,5 miliarda. W piątek działalność zakończyły również: Bank of Illinois z miejscowości Normal, w stanie Illinois.; Centennial Bank of Ogden w Utah oraz Waterfierld Bank of Germantown w stanie Maryland.

Zobowiązania wszystkich zamkniętych banków przejęła FDIC.

W ostatnich latach upadło wiele instytucji finansowych, które udzielały swoim klientom ryzykownych kredytów. W 2007 roku zamknięto zaledwie 3 banki, w 2008 -25, a w 2009 roku liczba ta wyniosła aż 140. FDIC przewiduje, że w 2010 roku upadnie nawet kilkaset kolejnych banków.

MNP (Reuters)

Copyright ©2010 4NEWSMEDIA. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Categories: Gospodarka, Wydarzenia

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*