Luksusowe sklepy zamykają swoje placówki

Sytuacja ekonomiczna w Stanach Zjednoczonych wciąż nie jest najlepsza. Zanim otworzymy nasze portfele zastanawiamy się czy faktycznie zakup nowej spódnicy czy garnituru jest konieczny. Analitycy rynku twierdzą, że w porównaniu z latami ubiegłymi Amerykanie rozsądniej zaczęli wydawać pieniądze i zakupów nie traktują już jako rozrywki.

fot.AP/W tym roku zamknięte zostaną kolejne sklepy, powód to zła ekonomia

Z takiej sytuacji nie są zadowoleni właściciele dużych sklepów, ponieważ z powodu niższych obrotów zmuszeni są zamknąć swoje placówki handlowe. Saks Fifth Avenue planuje likwidację w tym roku pięciu luksusowych sklepów, między innymi w Palno w stanie Teksas i Mission Viejo w Kalifornii. Steve Sadove z zarządu Saks powiedział, że nie wyklucza zamknięcia kolejnych placówek w 2010 roku. W zamian za to Saks otwiera więcej tak zwanych discount stores.

Popularny zwłaszcza wśród młodzieży American Eagle Outfitters zamierza zamknąć 28 swoich sklepów a Abercrombie & Fitch – 60. W tych trudnych dla handlu czasach promocja odzieży nawet przez współczesnych celebrytów nie jest receptą na zwiększony popyt. Przykładem może być Bebe Stores, którego twarzą niedawno została Kim Kardashian.

Współczesna technika i konkurencja wypiera też z rynku Blockbuster, który do końca roku chce zlikwidować od 500 do 545 swoich punktów.  Redbox oferujący wypożyczenie filmu za jednego dolara stał się groźną konkurencją dla Blockbuster, który do tej pory był właściwie monopolistą proponującym nowości filmowe.

Jedno jest pewne. Wybierając się na zakupy do swojego ulubionego sklepu, warto sprawdzić czy jeszcze istnieje.

BK  (DailyFinance)

Copyright ©2010 4NEWSMEDIA. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Categories: Gospodarka

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*