Najpierw Toyota, teraz Honda…

Koncern Honda ogłosił akcję wymiany wadliwych wentyli w poduszkach powietrznych w 379 tysiącach samochodów sprzedanych w Stanach Zjednoczonych. W oświadczeniu opublikowanym na swojej stronie internetowej firma informuje, że w niektórych przypadkach może dojść do nadmiernego napompowania poduszki, co spowodować może jej rozerwanie i potencjalne obrażenia lub nawet śmierć kierowcy lub pasażerów.

Ogłoszony dziś tzw. recall jest kontynuacją akcji zapoczątkowanej w czerwcu ubiegłego roku i obejmującej modele accord i civic z 2001 i 2002 roku oraz wybrane modele acury TL z 2002 roku.

Teraz do listy samochodów, w których wystąpić mogą problemy z poduszkami powietrznymi Honda dołączyła modele odyssey i cr-v.

Koncern oświadczył, że poinformuje właścicieli wspomnianych modeli o zaistniałym problemie pisemnie lub telefonicznie. Właściciele aut, które objęte zostały akcją przywoławczą powinni zgłosić się do autoryzowanego dealera Hondy.

W ubiegłym miesiącu japoński koncern wezwał do naprawy 646 tysięcy modeli fit, city i jazz z 2008 roku z powodu niebezpieczeństwa samozapłonu elektronicznego mechanizmu do odsuwania szyb. W rezultacie usterki doszło do jednego wypadku śmiertelnego w Południowej Afryce.

MNP (CNN Monney)

 

Categories: Gospodarka

Comments

  1. Maciek K
    Maciek K 10 lutego, 2010, 12:48

    Jeszcze sie okaze, ze amerykanskie auta najlepsze. A tak sie wszyscy Polacy w USA nimi brzydzili. „Jak auto to tylko japonskie” – mowili…no to macie teraz te swoje japonskie auta. Ja tam jezdze Fordem i bardzo sobie chwale. I wyhamowac moge w kazdej chwili:))))

    Reply this comment

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*