Liczba nowych bezrobotnych w USA spadła o 11 tys.

Liczba nowych bezrobotnych w USA spadła o 11 tys.

Liczba osób ubiegających się po raz pierwszy o zasiłek dla bezrobotnych w ubiegłym tygodniu w USA spadła o 11 tys. wobec poprzedniego tygodnia i wyniosła 304 tys. – poinformował Departament Pracy USA.

Centrum dla poszukujących pracy w Arlington w stanie Virginia fot.Michael Reynolds/EPA

Centrum dla poszukujących pracy w Arlington w stanie Virginia fot.Michael Reynolds/EPA

Ekonomiści z Wall Street spodziewali się, że liczba nowych bezrobotnych wyniesie 315 tys.

Liczba bezrobotnych kontynuujących pobieranie zasiłku wyniosła 2,584 mln w tygodniu, który skończył się 28 czerwca – podał Departament Pracy. Tutaj analitycy spodziewali się 2,565 mln osób. (PAP)

 

Zamieszczone na stronach internetowych portalu www.DziennikZwiazkowy.com materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Codziennego Serwisu Informacyjnego PAP, będącego bazą danych, którego producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Alliance Printers and Publishers na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione.

Categories: Gospodarka

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*