Korekta na Wall Street po wcześniejszych rekordowych wzrostach

fot.Justin Lane/EPA

fot.Justin Lane/EPA

Poniedziałkowa sesja na Wall Street przyniosła niewielką korektę po ostatnich rekordowych wzrostach indeksów, kiedy S&P 500 i Nasdaq, ustanowiły swoje historyczne maksima.

Na zamknięciu Dow Jones Industrial spadł o 42,17 pkt. (0,23 proc.) do 18.037,97 pkt.

S&P 500 stracił 8,77 pkt. (0,41 proc.) i wyniósł 2.108,92 pkt.

Nasdaq Composite osłabił się o 31,84 pkt. (0,63 proc.) i wyniósł 5.060,25 pkt.

Wall Street otworzył się w poniedziałek lekką zwyżką, kontynuując rekordowe wzrosty z ostatniego tygodnia na rynkach zdominowanych przez wyniki kwartalne spółek.

„Giełda jest w fazie hossy w oczekiwaniu na tydzień publikacji ważnych wyników spółek” – spodziewają się eksperci Charles Schwab.

Po dobrze przyjętych wynikach Amazonu, Microsoftu i Google’a, które znacznie przyczyniły się do rekordów indeksu Nasdaq, sektor technologiczny umocnił pozycję w oczekiwaniu na publikację wyników Apple, spółki o największej światowej kapitalizacji 760 mld USD.

„Inwestorzy czekają na informacje o sprzedaży iPhone’a w ramach raportu kwartalnego” – oceniają eksperci Wells Fargo.

Ważne będą wyniki kolejnych spółek: Pfizer we wtorek i ExxonMobil w czwartek. Rynek zmierzy się również z wydarzeniami o charakterze makroekonomicznym, w szczególności posiedzeniem Fed, którego decyzję rynki poznają w środę. Rynki nie spodziewają się zmian w polityce monetarnej. Ważne jednak będą sygnały o nastawieniu członków Fed, co do przyszłych podwyżek stóp procentowych.

„Wyniki Apple i posiedzenie Fed w jednym tygodniu to tak jak podwójne świętowanie Bożego Narodzenia” – powiedział Patrick O’Hare z Briefing.com. „Rynki nie oczekują złych wiadomości” – dodał.

Inwestorzy zdecydowali się na korektę w związku z niepokojem co do sektora biotechnologicznego. Wskaźnik tego sektora na Nasdaq, który wzrósł o 15 proc. od początku roku, spadł o 4 proc. (PAP)

 

Zamieszczone na stronach internetowych portalu www.DziennikZwiazkowy.com materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Codziennego Serwisu Informacyjnego PAP, będącego bazą danych, którego producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Alliance Printers and Publishers na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione.

Categories: Gospodarka

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*