Koniec Hummera – rozmowy z Chińczykami zakończyły się fiaskiem

Rozmowy General Motors z potencjalnym nabywcą marki Hummer zakończyły się fiaskiem. Oznacza to, że jeden z najbardziej charakterystycznych samochodów typu  SUV nie będzie dalej produkowany.

Nabywcą marki miał być chiński koncern produkujący przemysłowe maszyny, Sichuan Tengzhong Heavy Industrial Machines Co. Ltd. Negocjacje z firmą zakończyły się jednak fiaskiem. Koncern GM nie przedstawił powodów niepowodzenia rozmów, zaznaczył jedynie że jest bardzo rozczarowany tym faktem.

Hummer, zbudowany na bazie wojskowego pojazdu Humvee, od poczatku swego istnienia był produktem niszowym. Mało estetyczna sylwetka i duże zużycie paliwa sprawiały, że rocznie sprzedawano tylko kilkanaście tysięcy egzemplarzy. Kryzys ekonomiczny i rosnące ceny benzyny doprowadziły do upadku marki – w 2008 roku sprzedano zaledwie 9 046 samochodów.

Po fiasku rozmów z chińską firmą, Hummer dołaczy najprawdopodobniej do listy samochodów, które znikną z amerykańskich dróg. Koncerm GM ogłosił już wcześniej, że rezygnuje z produkcji Saturna i Pontiaca.

IN (CNN Money)

 

Categories: Gospodarka, Wydarzenia

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*