Klienci Samsunga bardziej przywiązani do marki od kupujących iPhony

fot.Yonhap/EPA

fot.Yonhap/EPA

Klienci Samsunga wykazują większe przywiązanie do marki niż kupujący wyroby amerykańskiego Apple’a – wynika z opublikowanego w środę internetowego badania SurveyMonkey. Południowokoreańska agencja Yonhap zwraca uwagę, że tego typu wynik stanowi zaskoczenie.

W badaniu przeprowadzonym przez amerykański portal wzięło udział 5 tys. klientów dokonujących zakupów w czwartym kwartale 2014 roku. W zestawieniu SurveyMonkey Samsung otrzymał 35 punktów, a Apple – siedem.

„Taki wynik jest zaskoczeniem i podważa przekonanie utarte wśród obserwatorów tej gałęzi przemysłu, że użytkownicy iPhonów są bardziej przywiązani do marki producenta ich smartfonów od osób korzystających z urządzeń Galaxy” – podkreśla agencja Yonhap.

Respondentów zapytano także o ich zdanie na temat usług serwisowych oferowanych przez koncerny. Tutaj lepszy wynik otrzymał Apple, zdobywając 41 proc. pozytywnych ocen, natomiast Samsung odnotował 25 proc.

Samsung przewiduje, że w pierwszym kwartale tego roku odnotuje zysk operacyjny na poziomie 5,4 mld dolarów, co stanowi wzrost o 11,5 proc. względem poprzedniego kwartału. Dzięki temu firma będzie mogła odbudować swoją pozycję finansową, po tym jak w 2014 roku zanotowała najgorsze wyniki finansowe od trzech lat. (PAP)

 

Zamieszczone na stronach internetowych portalu www.DziennikZwiazkowy.com materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Codziennego Serwisu Informacyjnego PAP, będącego bazą danych, którego producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Alliance Printers and Publishers na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione.

Categories: Gospodarka

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*